Спецпроект

Суд не проти, щоб "Русское единство" носило Львовом прапор СРСР

Львівський окружний адміністративний суд відмовився розглядати позов партії "Фронт змін" щодо заборони проведення 9 травня пішої ходи організаціями "Русское единство" і "Родина", які хочуть пронести центром Львова 15-метровий червоний прапор.

Про це повідомляє Zaxid.net.

За словами депутата Львівської облради від "Фронту змін" Микола Кадикала, суд не вважає, що планований марш порушує права членів партії, тому залишив позов без розгляду.

Учора голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк у коментарі ЗІКy так прокоментував наміри політичних сил "Русское единство" та "Родина" 9 травня пройтися пішою ходою у центрі Львова та пронести 15-метровий червоний прапор до Пагорба Слави:

"Як на мене, нема доцільності проводити такі заходи. Якщо в них мають брати участь ветерани, то, зважаючи на їх вік, мало хто може пройти цей шлях. А проводити всякі політичні акції, які можуть збурити громадськість, ми, звичайно, не дозволимо".

Про плани представників "РЕ" і "Родина" пронести центром Львова 15-метровий прапор СРСР повідомив голова Антифашистського комітету Львівщини Олександр Калинюк.

"Вони будуть разом із нашими ветеранами святкувати День Перемоги. Попередньо вони з нами обговорили, що хочуть 200 осіб привезти з Криму, Одеси – зі східних областей", – повідомив комуніст Калинюк.

Зі слів голови Сімферопольської міськорганізації партії "Русское Единство" Сергія Юхіна, 9 травня активісти двох партій пронесуть прапор вулицями Львова: "Понад 800 осіб виявили бажання взяти участь в акції, однак поїдуть не всі. Зараз проводиться відбір тих людей, які будуть ідеологічно підготовлені".

"Ця акція покаже, наскільки жителі Львова підтримують націоналістів", – сказав голова Одеської міськорганізації партії "Родина" Григорій Кваснюк, відомий своїм листом до Азарова із 14 помилками.

Одеська влада привітала одеситів плакатами з румунськими окупантами

Міський голова Львова Андрій Садовий сьогодні назвав наміри пронести Львовом гігантський прапор СРСР провокацією. Мер не виключає, що міська рада теж подасть до суду.

"А яке відношення має "Фронт змін" до пішої ходи "Русского единства"? - сказав Садовий. - Я розумію, коли звертаються органи влади, адже вони відповідають за життя людей. Тоді це зовсім інший статус і зовсім інша відповідальність".

Антифашистський комітет України - створена у 2006 році організація, близька до Компартії України. Її програмні положення передбачають "не допустити реабілітації вояків ОУН-УПА" і "активізувати боротьбу проти вступу України в НАТО". Голова - секретар ЦК КПУ Георгій Буйко.

"Русское единство" - кримський суспільно-політичний рух, лозунгом якого є "Наше майбутнє - в єдності з Росією". Лідер РЕ - уродженець Молдавської РСР, випускник Сімферопольського вищого військово-політичного училища, підприємець Сергій Аксьонов. 

"Родина" - політична партія з центром в Одесі, інформація про інші регіональні структури відсутня. Заснована у 2008 році громадськими організаціями, які до того співпрацювали з ПСПУ Вітренко. Виступає за інтеграцію з Росією. Керівник - скандально відомий Ігор Марков. 

Розвиток інформаційного скандалу про те, вивішувати 9 травня червоні прапори чи ні, можна простежити тут

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.