Спецпроект

Суд не проти, щоб "Русское единство" носило Львовом прапор СРСР

Львівський окружний адміністративний суд відмовився розглядати позов партії "Фронт змін" щодо заборони проведення 9 травня пішої ходи організаціями "Русское единство" і "Родина", які хочуть пронести центром Львова 15-метровий червоний прапор.

Про це повідомляє Zaxid.net.

За словами депутата Львівської облради від "Фронту змін" Микола Кадикала, суд не вважає, що планований марш порушує права членів партії, тому залишив позов без розгляду.

Учора голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк у коментарі ЗІКy так прокоментував наміри політичних сил "Русское единство" та "Родина" 9 травня пройтися пішою ходою у центрі Львова та пронести 15-метровий червоний прапор до Пагорба Слави:

"Як на мене, нема доцільності проводити такі заходи. Якщо в них мають брати участь ветерани, то, зважаючи на їх вік, мало хто може пройти цей шлях. А проводити всякі політичні акції, які можуть збурити громадськість, ми, звичайно, не дозволимо".

Про плани представників "РЕ" і "Родина" пронести центром Львова 15-метровий прапор СРСР повідомив голова Антифашистського комітету Львівщини Олександр Калинюк.

"Вони будуть разом із нашими ветеранами святкувати День Перемоги. Попередньо вони з нами обговорили, що хочуть 200 осіб привезти з Криму, Одеси – зі східних областей", – повідомив комуніст Калинюк.

Зі слів голови Сімферопольської міськорганізації партії "Русское Единство" Сергія Юхіна, 9 травня активісти двох партій пронесуть прапор вулицями Львова: "Понад 800 осіб виявили бажання взяти участь в акції, однак поїдуть не всі. Зараз проводиться відбір тих людей, які будуть ідеологічно підготовлені".

"Ця акція покаже, наскільки жителі Львова підтримують націоналістів", – сказав голова Одеської міськорганізації партії "Родина" Григорій Кваснюк, відомий своїм листом до Азарова із 14 помилками.

Одеська влада привітала одеситів плакатами з румунськими окупантами

Міський голова Львова Андрій Садовий сьогодні назвав наміри пронести Львовом гігантський прапор СРСР провокацією. Мер не виключає, що міська рада теж подасть до суду.

"А яке відношення має "Фронт змін" до пішої ходи "Русского единства"? - сказав Садовий. - Я розумію, коли звертаються органи влади, адже вони відповідають за життя людей. Тоді це зовсім інший статус і зовсім інша відповідальність".

Антифашистський комітет України - створена у 2006 році організація, близька до Компартії України. Її програмні положення передбачають "не допустити реабілітації вояків ОУН-УПА" і "активізувати боротьбу проти вступу України в НАТО". Голова - секретар ЦК КПУ Георгій Буйко.

"Русское единство" - кримський суспільно-політичний рух, лозунгом якого є "Наше майбутнє - в єдності з Росією". Лідер РЕ - уродженець Молдавської РСР, випускник Сімферопольського вищого військово-політичного училища, підприємець Сергій Аксьонов. 

"Родина" - політична партія з центром в Одесі, інформація про інші регіональні структури відсутня. Заснована у 2008 році громадськими організаціями, які до того співпрацювали з ПСПУ Вітренко. Виступає за інтеграцію з Росією. Керівник - скандально відомий Ігор Марков. 

Розвиток інформаційного скандалу про те, вивішувати 9 травня червоні прапори чи ні, можна простежити тут

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.