Спецпроект

На Черкащині встановлять пам’ятник Богуну

У Монастирищі Черкаської області буде встановлено пам’ятник Івану Богуну.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської облради.

Макет пам'ятника презентували для обговорення та спільної оцінки членам колегії відділу культури і туризму райдержадміністрації.

Копію пам'ятника створено членом Спілки художників України Валерієм Д'яконовим за сприяння головного технолога фізико-технологічного інституту металосплавів Національної академії наук України Володимира Мельника

 

З ім'ям Богуна Монастирищину пов'язав бій козацького та польського війська у березні 1653 року.

15-ти тисячне військо гетьмана Чернецького захопило і зруйнувало Немирів, Погребище, Кальник, наближалося до Умані, де перебував Іван Богун, котрий вирішив дати бій саме в Монастирищі, бо вали, рови, двометровий частокіл не давали можливості ворогу взяти фортецю.

"Обороняла її сотня козаків на чолі з сотником Дрозденком. Богун з'явився з тилу, з козаками, які були переодягнені під татар. Поляки тікали. Тоді на допомогу Богуну спішив сам Б.Хмельницький, проте запізнився. Довідавшись про блискучу перемогу, був дуже задоволений і сміявся з польської шляхти", - так свідчить про події далеких літ літопис Монастирищини. 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.