Спецпроект

Анонс: виставка про роль жінки в українському суспільстві

Музей книги і друкарства запрошує на відкриття Міжнародного проекту "Роль жінки в українському суспільстві: історична ретроспектива" 30 березня.

В програмі:

- міжнародна наукова конференція "Роль жінки в українському суспільстві: історичний досвід та аналіз тенденцій",

- відкриття виставки "Краса і вічність". Жіночі портрети XVI-XIX ст. з фондів музею-заповідника "Олеський замок",

- презентація майстерні автентичного костюму "Шляхетний одяг" і виступ гурту "Хорея Козацька".

 Портрет Марії Казимири (Марисеньки). Друга полов. XVII ст.

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР