Спецпроект

Росіяни вважають, що у Другій світовій радянська армія втратила 8 млн людей

На полях битв Великої Вітчизняної війни загинули понад 8 млн радянських солдатів і офіцерів, понад 1 млн досі вважаються зниклими безвісти.

Про це "Інтерфаксу" повідомив директор Центрального музею ВВВ Росії Володимир Забаровський.

"8140 тисяч людей загинули на полях битв. Решта загиблих - це цивільне населення, ті, хто загинув в еміграції, на примусових роботах (у Німеччині)", - сказав В. Забаровський в середу на прес-конференції в Москві.

"Великий ще загін, імена яких ми ще не знаємо", - додав директор музею, маючи на увазі мільйон солдатів, які досі вважаються безвісти зниклими.
 
Згідно з раніше оприлюдненими офіційними даними Міноборони РФ, загальні втрати СРСР у Великій Вітчизняній війні склали 27 млн чоловік убитими. 

Згідно з офіційними даними українського уряду, приблизно 6 млн українців служили у збройних силах антигітлерівської коаліції. З них 3 млн загинуло, а значна частина решти стали інвалідами. Загалом під час війни загинуло від 7 до 8 млн громадян України.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року Володимир Путін заявив, що Росія перемогла б у Другій світовій і без України.

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР