Спецпроект

Росіяни вважають, що у Другій світовій радянська армія втратила 8 млн людей

На полях битв Великої Вітчизняної війни загинули понад 8 млн радянських солдатів і офіцерів, понад 1 млн досі вважаються зниклими безвісти.

Про це "Інтерфаксу" повідомив директор Центрального музею ВВВ Росії Володимир Забаровський.

"8140 тисяч людей загинули на полях битв. Решта загиблих - це цивільне населення, ті, хто загинув в еміграції, на примусових роботах (у Німеччині)", - сказав В. Забаровський в середу на прес-конференції в Москві.

"Великий ще загін, імена яких ми ще не знаємо", - додав директор музею, маючи на увазі мільйон солдатів, які досі вважаються безвісти зниклими.
 
Згідно з раніше оприлюдненими офіційними даними Міноборони РФ, загальні втрати СРСР у Великій Вітчизняній війні склали 27 млн чоловік убитими. 

Згідно з офіційними даними українського уряду, приблизно 6 млн українців служили у збройних силах антигітлерівської коаліції. З них 3 млн загинуло, а значна частина решти стали інвалідами. Загалом під час війни загинуло від 7 до 8 млн громадян України.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року Володимир Путін заявив, що Росія перемогла б у Другій світовій і без України.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.