Спецпроект

Янукович - чиновники несуть персональну відповідальність за охорону пам'яток

Президент Віктор Янукович вважає, що чиновники мають оберігати історичні памятки. Про це він заявив під час засідання Гуманітарної ради, повідомляє УП.

За словами Януковича, місцеві чиновники несуть персональну відповідальність за незаконну забудову на території історико-культурних пам'яток.

"Ні один закон і ні одне рішення не є легітимним, коли загрожує історичним та культурним пам'ятникам загальнолюдського і суспільного значення", - зазначив він.

Крім того, Янукович виступив з ініціативою щодо створення "повномасштабної" історико-культурної електронної бібліотеки в інтернеті.

"Ні для кого не є секретом, що наші діти та онуки беруть більше інформації в інтернеті, ніж у книжках. Але ця інформація розпорошена. Давайте створимо ресурс, на якому у відкритому доступі буде викладено те, що створено за багато віків", - сказав він.

На переконання президента, в електронній бібліотеці мають бути викладені матеріали щодо історико-культурної спадщини на базі фондів музеїв та студій звукозаписів, та інших осередків культури.

Янукович наголосив, що ресурс розроблятиметься на кошти меценатів, а також шляхом раціонального використання грантів та максимально ефективного використання наявних державних коштів.

Він також застеріг підлеглих від надмірного адміністрування процесу створення бібліотеки, "щоб не вбити ідею непотрібним контролем".

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.