Спецпроект

ЯНУКОВИЧ СТВОРИВ ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ІСТОРІЇ. Українознавці проти

В Національному науково-дослідному інституті українознавства (ННДІУ) вважають реорганізацію установи її "фактичним знищенням".

Про це йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті установи, повідомляє УНІАН.

"На виконання рішення Вченої ради ННДІУ №1 від 11.01.11 року директор ННДІУ Петро Кононенко звернувся до президента України Віктора Януковича з проханням втрутитись у процес так званої реорганізації і не допустити в рік 20-ліття незалежності України фактичного знищення Національного науково-дослідного інституту українознавства як однієї з провідних наукових установ", - сказано в повідомленні.

В ННДІУ нагадують, що ініціатива реорганізації установи у Національний науково-дослідний інститут українознавства та світової історії належить Міністерству освіти і науки, молоді та спорту.

"Це рішення прийняте не тільки без урахування позиції, а навіть без відома колективу ННДІУ та з порушенням процедури погодження. До цього часу Інститут не отримав жодних офіційних документів з Міністерства освіти і науки, молоді та спорту", - зазначають в інституті.

Вчена рада установи обговорила ситуацію щодо реорганізації ННДІУ: "Можна стверджувати про наміри зміни напрямку діяльності науково-дослідної установи. Фактично йдеться про спробу згортання під виглядом реорганізації діяльності Національного науково-дослідного інституту українознавства та утворення замість нього нової наукової установи з домінуванням історичного профілю".

Тим часом президент Віктор Янукович підписав указ, яким дозволив реорганізацію ННДІУ шляхом перетворення його на Національний науково-дослідний інститут українознавства та світової історії.

Досі в Україні не було Інституту світової історії.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.