Спецпроект

У жовтні Україна святкуватиме 100-річчя творця балістичних ракет

Уряд утворив організаційний комітет з підготовки та відзначення 100-річчя від дня народження видатного конструктора ракетно-космічної техніки, двічі Героя Соціалістичної праці, академіка Михайла Янгеля.

Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні Кабімну 9 лютого, повідомляє Урядовий портал.

100-річчя від дня народження академіка Янгеля відзначатиметься 25 жовтня 2011 року.

Документом затверджено посадовий склад оргкомітету, головою якого обрано голову Державної космічної агенції України.

Крім того, згідно з розпорядженням, оргкомітет має розробити і подати у місячний строк уряду проект плану заходів з підготовки та відзначення 100-річчя від дня народження Михайла Янгеля.

ДОВІДКА ІП: Михайло Кузьмович Янгель з 1954 до 1971 року очолював конструкторське бюро "Південне" у Дніпропетровську, яке зараз носить його ім'я. КБ розробляло найуспішніші радянські міжконтинентальні балістичні ракети, а сьогодні є одним із світових лідерів у проектуванні сучасних ракет-носіїв.


Альбом "Український космос" - у тому числі і про Янгеля

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.