Спецпроект

Тіло Леніна намагалися продати за $5 мільйонів

Невідомі зловмисники спробували укласти угоду в інтернеті щодо викрадення та продажу тіла Володимира Леніна.

Операцію намагалися здійснити на торговому інтернет-майданчику Swap.ru. Однак угоду, укладену в середу о 21.37, заблокували.

У ній брала участь людина, яка хотіла викрасти тіло, а також її клієнт, повідомляє Gzt.ru.

"Раніше на нашому торговому майданчику було розміщено оголошення про продаж мумії Леніна. І встановлена ціна викрадення в $5 млн. Водночас знайшлися охочі, які ввели $5 млн на нашу систему і спробували замовити викрадення", - йдеться в повідомленні прес-служби торгового майданчика.

Сайт гарантує анонімність угоди, і покупець може навіть не зустрічатися з продавцем.  

Як відомо, нещодавно у Росії знову спалахнула дискусія навколо тіла Леніна, яке досі зберігається у Мавзолеї на Красній площі.

Депутати провладної "Єдиної Росії" виступили за те, щоб поховати Леніна, однак в адміністрації Путіна вирішили поки не поспішати.



"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.