Спецпроект

У бандеролі знайшли кавалерійську шашку

Митники виявили кавалерійську шашку у міжнародному поштовому відправленні.

Згідно з декларацією, у бандеролі з Угорщини до однієї з країн Прибалтики пересилався ніж.

"Але подив митників викликали габарити посилки: вона була майже 1м довжиною", - повідомляє прес-служба Держмитслужба.

Відкривши пакунок, митники виявили предмет, який, за висновком експерта, належить до бойової холодної зброї і є кавалерійською шашкою.

 
 
Клинок виготовлено на одному з відомих збройних заводів Радянського Союзу у 1941 році.

Складено протокол про митних правил за ознаками статті 341 Митного кодексу України.

Зброю вилучено.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.