Спецпроект

Литовський депутат відкрив в Одесі антирадянську виставку

В Одесі активісти Всеукраїнського товариства політичних в`язнів і репресованих, місцевих відділень "Просвіти" і ВО "Свобода" організували виставку "Антирадянський рух опору в Україні та Литві в 1917-1962 роках".

У церемонії відкриття виставки взяли участь колишній вояк УПА Роман Лесів і депутат сейму Литовської Республіки, член комітету із закордонних справ Егідіюс Варейкіс, повідомляє УНІАН.

Eкспонатами виставки стали карти періоду визвольної війни, пам'ятні речі вояків, унікальні історичні матеріали, що свідчать про героїчну боротьбу народів України та Литви за національне визволення.

Як зазначив литовський депутат, він вважає за честь бути присутнім на відкритті виставки, "організатори якої прагнуть зберегти пам`ять про попередників, які боролися за нашу свободу".

"Завдяки їхньому подвижництву маємо прекрасну нагоду бути присутніми тут. І пишаємося, що наші повстанці "лісові брати" офіційно визнані державою національними героями", - зазначив Варейкіс.

Розмову з "лісовим братом" Балісом Гаяускасом, який після 37 років тюрми і заслання став першим головою Служби Безпеки незалежної Литви, читайте в розділі "Інтерв'ю" 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.