Спецпроект

Литовський депутат відкрив в Одесі антирадянську виставку

В Одесі активісти Всеукраїнського товариства політичних в`язнів і репресованих, місцевих відділень "Просвіти" і ВО "Свобода" організували виставку "Антирадянський рух опору в Україні та Литві в 1917-1962 роках".

У церемонії відкриття виставки взяли участь колишній вояк УПА Роман Лесів і депутат сейму Литовської Республіки, член комітету із закордонних справ Егідіюс Варейкіс, повідомляє УНІАН.

Eкспонатами виставки стали карти періоду визвольної війни, пам'ятні речі вояків, унікальні історичні матеріали, що свідчать про героїчну боротьбу народів України та Литви за національне визволення.

Як зазначив литовський депутат, він вважає за честь бути присутнім на відкритті виставки, "організатори якої прагнуть зберегти пам`ять про попередників, які боролися за нашу свободу".

"Завдяки їхньому подвижництву маємо прекрасну нагоду бути присутніми тут. І пишаємося, що наші повстанці "лісові брати" офіційно визнані державою національними героями", - зазначив Варейкіс.

Розмову з "лісовим братом" Балісом Гаяускасом, який після 37 років тюрми і заслання став першим головою Служби Безпеки незалежної Литви, читайте в розділі "Інтерв'ю" 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.