Спецпроект

Азаров поклав вінки до Невідомого солдата, а Янукович пішов до ветеранів (ФОТО)

З нагоди 23 лютого Янукович не прийшов до місця, де на нього впав вінок.

З нагоди Дня захисника Вітчизни прем'єр-міністр України Микола Азаров поклав квіти до могили Невідомого солдата та пам'ятника Івану Кожедубу, повідомляє "Урядовий портал".

 

ІП нагадує, що Іван Кожедуб - єдиний українець із трьох осіб, які є тричі Героями Радянського Союзу.

З Азаровим поклав квіти і голова ВР Литвин

Тим часом президент України Віктор Янукович не пішов разом із прем'єром на місце, де колись відбулася Битва з Вінком. Натомість глава держави зустрівся з родиною ветеранів Отрох – Миколою Пилиповичем та Надією Іванівною.

Президент нагородив Миколу Пилиповича Отроха, який з 1943 року проходив службу водієм бронетранспортера у складі військ I-го Українського та  I-го Білоруського фронтів і закінчив війну у травні 45-го у Берліні, орденом "За заслуги" III ступеня.

Янукович попив чаю з родиною ветеранів, повідомляє офіційний сайт глави держави.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.