Спецпроект

Рівне святкує день, коли воно перестало бути гітлерівською столицею

Сьогодні у Рівному пройшли урочисті заходи з нагоди 67-ї річниці визволення міста від нацистів.

Як передає кореспондент УНІАН, було покладено квіти до могил загиблих воїнів на військовому меморіалі Дубенського кладовища, де також маршем пройшли воїни місцевого гарнізону.

З молоддю у навчальних закладах зустрілися ветерани Другої світової війни.

Нині у Рівному залишилося лише вісім колишніх визволителів міста, з них лише один зміг прийти на урочистості - командир мінометного взводу Андрій Мойсеєнко.

Рівне було звільнене від нацистів у результаті Рівненсько-Луцької військової операції, яка тривала з 2 по 11 лютого 1944 року.

З вересня 1941 до лютого 1944 року Рівне було адміністративним центром гітлерівського квазідержавного утворення "Райхскомісаріат Україна".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.