Спецпроект

Україна і Росія спільно вшанують Гагаріна і Булгакова

Україна і Росія мають намір провести спільні заходи, присвячені 50-річчю від дня польоту в космос Юрія Гагаріна та 120-річчю від дня народження письменника Михайла Булгакова.

Про це сказано в дорученні президента, повідомляють Українські новини.

Президент Віктор Янукович доручив міністру закордонних справ Костянтину Грищенку, міністру освіти Дмитру Табачнику та голові Державного космічного агентства Юрію Алексєєву до липня забезпечити проведення спільних з Росією заходів щодо святкування 50-річчя польоту Гагаріна у космос.

Міністру фінансів Федору Ярошенку доручено до березня відпрацювати питання фінансування заходів, які будуть проводитися в Україні у зв'язку із цією датою.

Також Янукович доручив Грищенку, Табачнику та міністру культури Михайлу Кулиняку до березня погодити з російською стороною план проведення спільних заходів щодо святкування 120-річчя від дня народження Булгакова.

Як відомо, до 50-річчя польоту в космос Гагаріна у Росії випустять зібрання розсекречених документів, присвячених цій події.

"Вільне місто" під орудою Нестора Махна і повсякдення революції. Фрагмент книжки "Дніпро. Біографія великого міста в степу"

Махновські війська тричі захоплювали Катеринослав. Вони повністю контролювали місто протягом шести тижнів у листопаді–грудні 1919 року. Щойно Махно увійшов до Катеринослава, як той був проголошений "вільним містом" під захистом Революційно-повстанської армії. Жителів закликали "припинити бути міщанами й обивателями" та "сміливо і рішуче стати до справи будівництва нового життя на рівних, справедливих і розумних началах".

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.