Спецпроект

Тернопільська молодь голодуватиме у колишньому КГБ

Спілка української молоді Тернополя 29-30 січня проведе традиційну акцію пам'яті "Доба", присвячену вшануванню юнаків, які загинули 29 січня 1918 році в бою під Крутами.

Захід проходитиме вшосте у казематах колишнього управління КГБ у Тернопільській області, де зараз розташовано музей політв’язнів.  Про це кореспонденту ЗІК повідомили у прес-службі ОДА.

У бібліотечних, архівних і музейних установах краю проведуть виставки, присвячені 93-й річниці бою під Крутами. У навчальних закладах області відбудуться тематичні виховні заходи.

Пам’ятні заходи заплановані також у Зборівському районі – там учасники молодіжної скаутської організації "Пласт" проведуть теренову гру та змагання "Дні пам’яті Героїв Крут".

Літерна справа нкдб "Казачі полки"

Про російські казачі частини, що воювали на боці нацистської Німеччини, москва намагається не згадувати взагалі, особливо напередодні відзначення 80-ї річниці від дня перемоги у війні. Серед документів, датованих 1944–1945 роками, в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігається літерна справа під назвою "Казачі полки".

Сходіть на кладовище. Уривок з книжки "А тепер і спитати немає в кого... Як дослідити історію свого роду?"

Книжка «А тепер і спитати немає в кого», що незабаром вийде у видавництві Лабораторія, — це практичний путівник у світ генеалогії, що допоможе крок за кроком зібрати і зберегти навіть найменші уламки родинної пам’яті. З чого розпочати дослідження свого роду, як шукати інформацію, аналізувати документи, працювати з архівами, фотографіями і ДНК-дослідженнями — українська етнологиня Анна Ніколаєва детально і водночас доступно пояснює, як дізнатись більше про власну родину і зрозуміти себе.

Полювання на «Ворона»

Історія про участь росіян у Другій світовій війні «на іншому боці» неабияк псує пропагандистські кліше кремля. Про сотні тисяч росіян із тавром зрадників, колаборантів, запроданців, які співпрацювали з нацистами, намагаються не говорити. Особливо москву дратує будь-яка згадка про найвідомішого зрадника – генерала Власова.

Політичний марафон: від кандидата до депутата

"Із задоволенням можу констатувати той факт, що на виборчу компанію я не витратив ані копійки, Сьогодні це звучить, мабуть, одіозно, але так дійсно було".