Спецпроект

У Німеччині знайшли фотосвідчення нових злочинів вермахту на території СРСР

Правоохоронні органи Німеччини почали нове розслідування злочинів, скоєних солдатами вермахту на окупованих радянських територіях.

Правоохоронні органи Німеччини почали нове розслідування злочинів, скоєних солдатами вермахту на окупованих радянських територіях.

Підставою для розслідування послужили старі фотознімки, повідомляє ТСН.ua.

Ініціювали розслідування прокуратура Дортмунда і відомство кримінальної поліції федеральної землі Північний Рейн - Вестфалія.

Приводом послужила поява близько 50 фотографій, зроблених імовірно в роки Другої світової війни.

На деяких знімках зображені сцени вбивств, судячи з усього, радянських громадян, а також солдати вермахту.

Експерти вважають, що фотографії були зняті влітку або восени 1941 року незабаром після нападу гітлерівської Німеччини на СРСР.

Проте дані про те, де і коли саме відбулися зображені на них події відсутні.

Невідомо також, чи були вбивства, зафіксовані на фотографіях, скоєні солдатами, які потрапили в кадр.

 Фото з сайту ТСН.ua

Ці фотографії передала до адміністративного суду міста Ешвайлер на початку січня 2010 року людина, яка не побажала називати своє ім'я та прізвище.

Вона повідомила, що знайшла їх на початку 60-х років під час ремонту в одному з житлових будинків Ешвайлера.

Кримінальна поліція Північного Рейну - Вестфалії розмістила два з цих знімків на своєму сайті, попросивши громадян, які володіють будь-якою інформацією про них, звернутися до правоохоронних органів.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.