Спецпроект

У Німеччині знайшли фотосвідчення нових злочинів вермахту на території СРСР

Правоохоронні органи Німеччини почали нове розслідування злочинів, скоєних солдатами вермахту на окупованих радянських територіях.

Правоохоронні органи Німеччини почали нове розслідування злочинів, скоєних солдатами вермахту на окупованих радянських територіях.

Підставою для розслідування послужили старі фотознімки, повідомляє ТСН.ua.

Ініціювали розслідування прокуратура Дортмунда і відомство кримінальної поліції федеральної землі Північний Рейн - Вестфалія.

Приводом послужила поява близько 50 фотографій, зроблених імовірно в роки Другої світової війни.

На деяких знімках зображені сцени вбивств, судячи з усього, радянських громадян, а також солдати вермахту.

Експерти вважають, що фотографії були зняті влітку або восени 1941 року незабаром після нападу гітлерівської Німеччини на СРСР.

Проте дані про те, де і коли саме відбулися зображені на них події відсутні.

Невідомо також, чи були вбивства, зафіксовані на фотографіях, скоєні солдатами, які потрапили в кадр.

 Фото з сайту ТСН.ua

Ці фотографії передала до адміністративного суду міста Ешвайлер на початку січня 2010 року людина, яка не побажала називати своє ім'я та прізвище.

Вона повідомила, що знайшла їх на початку 60-х років під час ремонту в одному з житлових будинків Ешвайлера.

Кримінальна поліція Північного Рейну - Вестфалії розмістила два з цих знімків на своєму сайті, попросивши громадян, які володіють будь-якою інформацією про них, звернутися до правоохоронних органів.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.