Спецпроект

Підприємці Черкащини хочуть встановити пам'ятник Бандері, міська влада не проти

Районна спілка підприємців Тальнівського району виступила з ідеєю встановити пам'ятник провіднику ОУН Степанові Бандері.

За словами голови спілки Михайла Гусєва, підприємці ухвалили це рішення одноголосно, "центральна площа Тального пустує. Якщо треба, то ми й профінансуємо цей проект".

Ініціативна група має намір запропонувати міській раді провести громадські слухання, познайомити депутатів з історичними документами про провідника українських націоналістів.

Міський голова Тального Олександр Біленко не проти ідеї підприємців. у коментарі для "Газети по-українськи" він сказав: "У нас є топонімічна комісія, яка й ухвалюватиме рішення. Постать Бандери неоднозначна. Однак, якщо громада вирішить ставити пам'ятник, ніхто не сперечатиметься".

У Тальному не лишилося пам'ятників історичним діячам. Є лише два бюсти - Тарасові Шевченку й Герою Соцпраці Федорові Дубковецькому.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.