Спецпроект

Україна повернула Грузії старовинні книги, викрадені з Тбіліського університету

Україна повернула Грузії 56 старовинних друкованих книг, викрадених з бібліотеки Тбіліського державного університету імені Джавахішвілі.

Україна повернула Грузії 56 старовинних друкованих книг, викрадених з бібліотеки Тбіліського державного університету імені Джавахішвілі.

Книги були доставлені в Тбілісі в ніч на четвер літаком з Києва, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Урочиста передача 56 старовинних друкованих книг кінця XVIII - початку XIX ст. посольству Грузії пройшла в Києві у вівторок.

Книги були викрадені з бібліотеки Тбіліського державного університету імені Джавахішвілі і незаконно ввезені на територію України.

У березні 2008 року ці книги були вилучені у громадянина Грузії при спробі проходження митного контролю.

Відповідно до законодавства України, книги перейшли у власність держави і були передані на постійне зберігання до Національної історичну бібліотеку України.

Колекція складається з рідкісних старовинних друкованих книг переважно історичної та літературознавчої тематики. Серед них є багато видань енциклопедичного характеру.

Як заявив директор бібліотеки ТДУ імені Джавахішвілі Зураб Гаіпарашвілі, книги після певної експертизи в МВС, будуть передані до сховища.

"У сховищах бібліотеки вузу облік книг не проводився з 1952 року і тепер ми маємо намір провести його і точно встановити, які ще книжки могли зникнути з бібліотеки", - зазначив він.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.