Спецпроект

Українці Європи обурені "провокацією" влади проти Бандери

Представники громадських організацій українців у Європі обурені скасуванням указу про присвоєння звання Героя України Степану Бандері.

Представники громадських організацій українців у Європі обурені скасуванням указу про присвоєння звання Героя України Степану Бандері.

Про це йдеться у заяві українців Португалії, Іспанії, Італії, Греції та Німеччини.

"Ми, громадяни України, представники українських громадських організацій Європи, висловлюємо своє несприйняття та обурення з приводу повідомлення про скасування указу про присвоєння Степану Бандері звання Герой України", - сказано у ній.

На думку діаспорян, поява цього повідомлення саме зараз, з посиланням на відповідні рішення судів "виглядає як відкрита провокація та зневага до українського народу та його історії".

"Вищеназвані рішення українських судів прийняті з грубим порушенням чинного законодавства, суперечать нормам права і судочинства і є політичним замовленням влади України. Через це вони не можуть бути визнаними", - вважають діаспоряни.

На їхню думку, "факт публічної зневаги до постаті Степана Бандери і так зване "скасування" указу президента про присвоєння йому звання Героя України" є "свідомою антиукраїнською провокацією владної верхівки в Україні, ознакою її політичної незрілості і меншовартості, а також загрозою для самого існування Держави України".

"Висловлюємо нашу солідарність обласним радам Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини та всім громадським і політичним організаціям, котрі висловили свій протест проти цього незаконного та антинародного рішення", - сказано у заяві.

Діаспоряни звертаються до президента Віктора Януковича із закликом "припинити провадити антиукраїнську політику на замовлення північного сусіда, не позбавляти український народ власної історії, мови та культури".

"Зі свого боку ми робитимемо все від нас залежне, щоб в країнах нашого перебування громадськість могла якомога більше знати про Україну, про її справжню історію та Героїв, а також про актуальний стан політичного та суспільного життя. Бандера був, є і буде Героєм України!", - заявили вони.

Заяву підписали:

У Португалії - представники Спілки українців у Португалії, Асоціації українців у Португалії "Собор", Християнського руху українців у Португалії, Українсько-португальського освітньо-культурного центру, школи Тараса Шевченка.

У Німеччині - представники Центральної Спілки Українців.

В Італії - представники Християнського Товариства Українців в Італії, Асоціації українських жінок в Павії "Джерело", Асоціації українських жінок в Італії (Неаполь), Асоціації українців на Сарденії "Барвінок" (Кальярі), Асоціації "Україна в Європі" (Рим), Української школи "Свята Софія", об'єднання "Родинна Світлиця" (Рим), Асоціації "Оріана" (Рим), Асоціації "Арата" (Рим), Культурної асоціації "Калина" (Салерно), Асоціації "Надія" (Брешія), Культурної асоціації "Зубко".

В Іспанії - представники Асоціації "Українська громада Іспанії за права, честь і гідність українців", Асоціації Українців Регіону Мурсія, Асоціації українців Каталонії "Червона Калина", Асоціації "Українці Торревієхи", Асоціації українців Кантабрії "Оберіг".

У Греції - представники Товариства української діаспори в Греції "Українсько-грецька думка".

Теми

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.