Спецпроект

Українці Європи обурені "провокацією" влади проти Бандери

Представники громадських організацій українців у Європі обурені скасуванням указу про присвоєння звання Героя України Степану Бандері.

Представники громадських організацій українців у Європі обурені скасуванням указу про присвоєння звання Героя України Степану Бандері.

Про це йдеться у заяві українців Португалії, Іспанії, Італії, Греції та Німеччини.

"Ми, громадяни України, представники українських громадських організацій Європи, висловлюємо своє несприйняття та обурення з приводу повідомлення про скасування указу про присвоєння Степану Бандері звання Герой України", - сказано у ній.

На думку діаспорян, поява цього повідомлення саме зараз, з посиланням на відповідні рішення судів "виглядає як відкрита провокація та зневага до українського народу та його історії".

"Вищеназвані рішення українських судів прийняті з грубим порушенням чинного законодавства, суперечать нормам права і судочинства і є політичним замовленням влади України. Через це вони не можуть бути визнаними", - вважають діаспоряни.

На їхню думку, "факт публічної зневаги до постаті Степана Бандери і так зване "скасування" указу президента про присвоєння йому звання Героя України" є "свідомою антиукраїнською провокацією владної верхівки в Україні, ознакою її політичної незрілості і меншовартості, а також загрозою для самого існування Держави України".

"Висловлюємо нашу солідарність обласним радам Львівщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини та всім громадським і політичним організаціям, котрі висловили свій протест проти цього незаконного та антинародного рішення", - сказано у заяві.

Діаспоряни звертаються до президента Віктора Януковича із закликом "припинити провадити антиукраїнську політику на замовлення північного сусіда, не позбавляти український народ власної історії, мови та культури".

"Зі свого боку ми робитимемо все від нас залежне, щоб в країнах нашого перебування громадськість могла якомога більше знати про Україну, про її справжню історію та Героїв, а також про актуальний стан політичного та суспільного життя. Бандера був, є і буде Героєм України!", - заявили вони.

Заяву підписали:

У Португалії - представники Спілки українців у Португалії, Асоціації українців у Португалії "Собор", Християнського руху українців у Португалії, Українсько-португальського освітньо-культурного центру, школи Тараса Шевченка.

У Німеччині - представники Центральної Спілки Українців.

В Італії - представники Християнського Товариства Українців в Італії, Асоціації українських жінок в Павії "Джерело", Асоціації українських жінок в Італії (Неаполь), Асоціації українців на Сарденії "Барвінок" (Кальярі), Асоціації "Україна в Європі" (Рим), Української школи "Свята Софія", об'єднання "Родинна Світлиця" (Рим), Асоціації "Оріана" (Рим), Асоціації "Арата" (Рим), Культурної асоціації "Калина" (Салерно), Асоціації "Надія" (Брешія), Культурної асоціації "Зубко".

В Іспанії - представники Асоціації "Українська громада Іспанії за права, честь і гідність українців", Асоціації Українців Регіону Мурсія, Асоціації українців Каталонії "Червона Калина", Асоціації "Українці Торревієхи", Асоціації українців Кантабрії "Оберіг".

У Греції - представники Товариства української діаспори в Греції "Українсько-грецька думка".

Теми

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР