Спецпроект

Митники не дали вивезти до Америки радянські ордени

Митники зафіксували чергові випадки незаконного переміщення орденів та медалей через митний кордон України в поштових відправленнях.

Митники зафіксували чергові випадки незаконного переміщення орденів та медалей через митний кордон України в поштових відправленнях.

Про це повідомляє прес-служба Держмитслужби.

Так, під час проведення митного контролю поштових відправлень, які переміщувались з України до США, було виявлено три ордени "Красной звезды", чотири ордени "Знак Почета", орден "Отечественной войны" - II ступеня, орден "Красного знамени СССР", медаль "За оборону Севастополя" та медаль "За оборону Кавказа".

Крім цього, в поштовому відправлені були орденська та стрілецька книжки, нагородна планка та дві реєстраційні картки.

Фото прес-служби Держмитслужби

Також було виявлено посвідчення до бойового значка "Герою Жовтневих і Січневих подій" за 1928 рік, видане Київським Окрвиконкомом з надписом стосовно одного громадянина "...що він дійсно брав участь у боях проти ворогів Радянської влади, Тимчасового уряду в 1917-му та проти Центральної Ради в 1918 роках".

Все це було виявлено на рентген-апараті в аеропорту "Бориспіль" в дільниці обміну авіапошти.

Крім цього, митники виявили ще одне відправлення, в якому переміщувалися чотири ордени "Красная звезда".

Відправником обох листів був один і той самий наш співвітчизник.

Таким чином своїми діями громадянин України порушив порядок переміщення товарів відповідно до частини 2 статті 96 Митного кодексу та вимоги закону Про ввезення вивезення культурних цінностей через державний кордон України.

Складено протоколи про порушення митних правил за статтею 341 Митного кодексу України (пересилання через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях заборонених товарів).

Предмети порушення митних правил вилучено до винесення судом рішення у справі.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.