Спецпроект

Табачник теж писатиме диктант з української мови. А Янукович і надалі її "захищатиме"

Міністр освіти хоче "перевірити здобуті у школі навички", а президент переконаний, що мова "й надалі буде надійно захищеною".

Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник сьогодні, 9 листопада, напише диктант з української мови.

Про це він сказав журналістам, повідомляє "Кореспондент".

"Я візьму участь у написанні диктанту, оскільки мені цікаво подивитися, чи не застаріли набуті в школі і в університеті навички", - повідомив міністр.

Сьогодні, 9 листопада, в День української писемності та мови, відбудеться Всеукраїнський диктант національної єдності. Його буде озвучено Національною радіокомпанією о 16:10, і кожен охочий зможе перевірити своє знання української мови.

Тим часом президент України Віктор Янукович привітав українців з Днем української писемності та мови.

"Я переконаний, що українська мова як безцінне надбання народу і надалі буде консолідуючою силою нашого суспільства, надійно захищеною на благо нашої держави, - йдеться у вітанні глави держави з нагоди Дня української писемності та мови. - Українська мова - душа нації, найбільший духовний скарб, переданий нам предками".


В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.