Спецпроект

В Канаді вкрали мощі Святого Володимира, привезені з Україні

Канадські поліцейські, які знайшли святиню, хочуть, щоб Хреститель Русі став їхнім небесним покровителем.

Зловмисник викрав частку мощей святого князя Володимира з будинку ігумена Олександра (Піхача), настоятеля собору Святого Германа в Едмонтоні (Канада).

Подія трапилася в ніч на 29 жовтня. Злодій вкрав святиню з будинку і відвіз її на викраденій у священика вантажівці, повідомляється на сайті парафії, яка знаходиться в юрисдикції Православної церкви в Америці .

Отець Олександр виявив пропажу вранці і відразу зателефонував у поліцію. Через кілька годин машина з мощами Хрестителя була знайдена.

На наступний день поліцейські повернули святиню до собору, де відбувся подячний молебень.

При цьому правоохоронці висловили побажання, щоб святий Володимир став їх небесним покровителем.

Перебування святині в Канаді приурочено до 75-річчя митрополита Київського і всієї України Володимира.

12-14 листопада ковчег з мощами святого князя буде виставлено для поклоніння у Трьохсвятительському храмі Свято-Володимирської духовної академії в місті Йонкерсі, штат Нью-Йорк. Академія знаходиться в юрисдикції Православної церкви в Америці.

Мощі князя Володимира були знайдені митрополитом Петром Могилою у 1635 році під час розкопок Десятинної церкви в Києві. Вони перебували в мармуровому саркофазі з написом, що засвідчує їх приналежність Хрестителю Русі.

Святиня зберігалася у Свято-Успенському соборі Києво-Печерської лаври. Частина мощей була передана у Свято-Успенський собор Московського Кремля. Після революції мощі зберігалися в лаврському Музеї культів і побуту і під час війни безслідно зникли.

У 2005 році на прохання митрополита Київського і всієї України Володимира у Києво-Печерську лавру була повернута частина мощів, яку свого часу передали в Московський Кремль. 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.