Спецпроект

Не стало легендарного футбольного воротаря та коментатора

У Москві у віці 74 років помер футбольний коментатор, колишній футболіст збірної СРСР Володимир Маслаченко. Всі матчі чергового туру чемпіонату Росії почались з хвилини мовчання, а гравці вийшли на поле з траурними стрічками.

18 листопада Маслаченко потрапив до реанімації, в нього діагностували інсульт. Стан Маслаченка був стабільно важким.

Останні роки Володимир Маслаченко працював коментатором на телеканалі  "НТВ-Плюс Футбол". Спортивною журналістикою він займався з 1970 року, отримавши репутацію головного футбольного коментатора Росії, нагадує "Телекритика".

Маслаченко народився в райцентрі Васильківка на Дніпропетровщині. Почав виступи за "Спартак" (Кривий Ріг), дніпропетровський "Металург", але воротарську славу здобув у московському "Спартаку", в складі якого в 1962 році став чемпіоном СРСР.

1961 року Маслаченка було визнано кращим воротарем країни. Він увійшов до Клубу Лева Яшина, що об'єднував голкіперів, які провели не менше 100 офіційних матчів без пропущених голів.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.