Спецпроект

Як світ вшановує пам'ять тих, хто загинув у 1932-1933 роках

Від Сербії до Австралії - розклад заходів, присвячених Дню пам'яті жертв голодоморів.

По всьому світові проходять акції вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років, повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

Австралія

В суботу, 27 листопада, пройдуть панахиди та запалять свічки моління в містах Канберра (пам'ятник жертвам Голодомору, церква Святого Миколая) о 19:32, Aделайда (пам'ятник жертвам Голодомору, церква Святого Михаїла) о 10:30, Перт (перед пам'ятником, Церква Cвятого Івана Хрестителя) о 19:15, Нобел Парк о 14:00, Джелонг о 19:32.

У неділю, 28 листопада, в містах Cідней (панахида, громадський поминальний захід та демонстрація виставки), Брізбен о 9:30, Мельбурн о 10:00, Ньюкасл о 9:30.

Вірменія

В суботу, 27 листопада, в Єревані в церкві Сурб Зоравар відбудеться панахида та будуть запалені свічки пам'яті.

В культурному центрі національних меншин пройде культурно-просвітницький захід з показом документальних фільмів про Голодомор.

Греція  

В суботу, 27 листопада, в українській надільній школі пройде урок Пам'яті та покажуть документальний фільм.

У неділю, 28 листопада, в Афінах (церква Святої Трійці) та Малакасі (храм Живоносного джерела) відбудуться панахиди, реквієм за жертвами Голодомору та будуть запалені свічки пам'яті.

Іспанія

26 листопада в Іспансько-українському центрі відбудеться Вечір пам'яті із запаленням Свічки пам'яті з участю представників Посольства України, іспанської влади (представників уряду Мадридської автономії), представників різних національностей.

27 листопада - проведення уроків Пам'яті в суботніх українських школах.

28 листопада - панахида та запалення Свічки пам'яті в церкві «Buen Suceso».

Італія

21 листопада на центральній площі Рима відбулася панахида та засвітили свічки.

Канада

27 листопада у містах Канади (Ванкувер (Британська Колумбія), Оттава, Гамільтон, Лондон, Ошава, Сент Кетеринс, Торонто і Віндзор) відбудуться панахиди та засвітять свічки, о 19:32 розпочнеться хвилина мовчання, під час якої десять разів битимуть церковні дзвони.

На жалобних акція в Канаді цього року читатимуть списки жертв з Вінницької області та встановлять 33 чорні прапори з національним прапором в центрі біля урядових будівель та шкіл.

Португалія

У неділю, 28 листопада, у Лісабоні на площі Мартін-Моніж відбудеться панахида та будуть запалені свічки пам'яті. Українці також подали петиції до португальського Парламенту визнати Голодомор Геноцидом.

Сербія

26-27 листопада у Белграді, Новому Саді, Кулі, Вербасі, Стремській Митровиці та Інджії пройдуть панахиди та засвітять свічки.

Сполучені Штати Америки

27 листопада у містах США - серед яких Вашингтон, Чикаго, Філадельфія, Глен Спей, Клівленд, Нью-Йорк, Філадельфія, Йонкерс - українці запалять свічки пам'яті.

Раніше пройшли панахиди та громадські заходи:

19 вересня відбувся щорічний День пам'яті геноциду українського народу в Чикаго, штат Іллінойс.

1-3 жовтня - у Філадельфії, штат Пенсильванія.

7 листопада - Глен Спей, штат Нью-Йорк.

12-15 листопада пам'ять жертв геноциду вшановували у Клівленді, штат Огайо.

17-18 листопада - в Віппані, штат Нью-Джерсі.

20 листопада у Нью-Йорку відбулося щорічне вшанування геноциду в Україні в соборі Св. Патріка.

Франція

18-28 листопада в Парижі триває виставка "Невідомий геноцид українців 1932-1933"

21 листопада в Парижі відбулася мовчазна хода, панахида та реквієм у Соборі Паризької Богоматері та у церкві Святого Сімона.

27 листопада о 19:00 розпочнеться жалобний захід, хвилина мовчання та запалять свічки в Парижі, а о 14:30 в Ліоні.

Хорватія

25 листопада в Загребі демонструватиметься фотовиставка про геноцид.

27 листопада в Загребі та інших містах країни пройдуть молитви та запалять свічки.

Чехія

28 листопада - похід та віче (Старомєстська площа) у Празі о 10:30.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.