Спецпроект

Російські комуністи не визнають злочин Катині й вербують на свій бік президента Медведєва

Один із лідерів КПРФ Ілюхін стверджує, що існують "незаперечні факти", що спростовують версію про розстріл 22 тисяч польських військовополонених співробітниками органів НКВС СРСР.

"Катинське питання" активізоване західними політиками з метою дискредитувати російський народ - про це йдеться в листі заступника голови комітету Державної думи з конституційного законодавства та державного будівництва Віктора Ілюхіна до президента Росії Дмитра Медведєва.

Лист комуніста і колишнього прокурора Ілюхіна, який колись порушував кримінальну справу проти Михайла Горбачова, опубліковано на сайті КПРФ. Зокрема, наголошується: "На початку грудня поточного року відбудеться Ваш офіційний візит до Польщі. Не викликає сумніву, що в ході обговорення міждержавних відносин польською стороною буде в черговий раз порушено т.зв." Катинське питання", ...з метою дискредитувати російський народ і принизити роль Радянського Союзу в перемозі в Другій світовій війні. Звернення до "катинської справи" має і цілком конкретне завдання - створити сприятливий грунт для висунення проти нашої країни позовів про матеріальну компенсацію за розстріл польського "цвіту нації".

Ілюхін стверджує, що існують "незаперечні факти", що спростовують версію про розстріл 22 тисяч польських військовополонених співробітниками органів НКВС СРСР.

Як повідомляє агентство "Регнум", вже зараз в міжнародному суді в Страсбурзі знаходиться більше 70 позовів родичів розстріляних поляків, які вимагають не тільки визнання злочину, але й матеріальної компенсації. 

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР