Спецпроект

В Національній бібліотеці Індії знайшли таємну кімнату розміром з трикімнатну квартиру

Але що всередині - ніхто не знає. Оскільки археологи не можуть ламати несучі стіни 250-річної історичної пам'ятки, вони спробують знайти хід всередину без пошкодження будівлі.

Архітектори, що працювали над реставрацією Бельведеру - палацу XVIII-го сторіччя у місті Колката, в якому містилася Національна бібліотека Індії - знайшли секретну кімнату чималих розмірів.

Всередину дослідники поки що не проникнули - тому що немає ані сліду входу чи прихованих дверей, повідомляє Times of India.

Бельведерський палац давно потребував ремонту. Минулого літа з нього вивезли 2,2 млн книжок і розпочали археологічні дослідження. Археологи і виявили на першому поверсі будинку приховане приміщення розміром з трикімнату київську квартиру - 90 квадратних метрів.

"Ми обшукали кожен дюйм другого поверху, над стелею секретної кімнати, але жодного натяку на потаємні дверцята чи щось подібне не виявили, - сказав керівник археологів Тапан Бгаттачар'я. - Продовжуємо шукати, бо всі чекають чогось незвичайного".

Бельведерський палац у Колкаті

Очікування ж класичні, пише газета - скелети або скарби. Або й те, й інше - в часи радж, коли почали будувати палац, цілком могли замурувати в камері смерті і ув'язненого, і скарб.

Але доведеться почекати ще якийсь час. Оскільки археологи не можуть ламати несучі стіни 250-річної історичної пам'ятки, вони спробують знайти хід всередину без пошкодження будівлі.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.