Спецпроект

У США вшанували жертв Голодомору. Молитва у соборі Св.Патрика і заява американського РНБО

"Сьогодні ми відзначаємо 77-мі роковини трагічних подій Голодомору, коли мільйони невинних українців загинули в результаті цілеспрямованої політики Йосипа Сталіна".

Панахида по невинно убієнних жертвах Голодомору 1932-33 рр. відбулася у Нью Йорку, повідомляють читачі УП з США. Американські українці вже двадцятий раз вшанували пам'ять жертв Голодомору у найбільшому храмі Нью-Йорку - соборі Святого Патрика.

Присутній на панихиді американський сенатор Чарльз Шуммер прямо назвав Голодомор геноцидом - його промова була зустріта гучними оплесками заповненого українцями собору.

Молитва у соборі Св.Патрика

Тим часом офіційний представник Ради національної безпеки та оборони США Майкл Гаммер зробив заяву з приводу Дня пам'яті жертв Голодомору в Україні. Про це повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

"Сьогодні ми відзначаємо 77-мі роковини трагічних подій Голодомору, коли мільйони невинних українців загинули в результаті цілеспрямованої політики Йосипа Сталіна, - сказав Гаммер. - Американці приєднуються до українського народу та етнічних українців по всьому світу, поминаючи всіх загиблих".

Також представник РНБО США підкреслив: "Голодомор був антропогенною трагедією, в якій мільйони людей померли від голоду, коли у 1932-1933 роках вилучалися сільськогосподарські культури та знищувалися українські господарства. Це було зроблено в розрахунку зламати волю народу України і прагнення українців до самовизначення".

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.

Як я став депутатом…

Потім, коли ми вже аналізували в Народній Раді результати виборів, з’ясувалося, що я був єдиним зі Сходу і Півдня України, хто виграв сільський округ. Усі інші демократи в цій частині країни перемагали в містах. Наприкінці осені 1989 року я навіть не думав балотуватися. А за три місяці — несподівано для суперників, друзів і самого себе — виграв вибори.