Спецпроект

У США вшанували жертв Голодомору. Молитва у соборі Св.Патрика і заява американського РНБО

"Сьогодні ми відзначаємо 77-мі роковини трагічних подій Голодомору, коли мільйони невинних українців загинули в результаті цілеспрямованої політики Йосипа Сталіна".

Панахида по невинно убієнних жертвах Голодомору 1932-33 рр. відбулася у Нью Йорку, повідомляють читачі УП з США. Американські українці вже двадцятий раз вшанували пам'ять жертв Голодомору у найбільшому храмі Нью-Йорку - соборі Святого Патрика.

Присутній на панихиді американський сенатор Чарльз Шуммер прямо назвав Голодомор геноцидом - його промова була зустріта гучними оплесками заповненого українцями собору.

Молитва у соборі Св.Патрика

Тим часом офіційний представник Ради національної безпеки та оборони США Майкл Гаммер зробив заяву з приводу Дня пам'яті жертв Голодомору в Україні. Про це повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

"Сьогодні ми відзначаємо 77-мі роковини трагічних подій Голодомору, коли мільйони невинних українців загинули в результаті цілеспрямованої політики Йосипа Сталіна, - сказав Гаммер. - Американці приєднуються до українського народу та етнічних українців по всьому світу, поминаючи всіх загиблих".

Також представник РНБО США підкреслив: "Голодомор був антропогенною трагедією, в якій мільйони людей померли від голоду, коли у 1932-1933 роках вилучалися сільськогосподарські культури та знищувалися українські господарства. Це було зроблено в розрахунку зламати волю народу України і прагнення українців до самовизначення".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.