Спецпроект

Колишній громадянин СРСР пограбував жертв Голокосту на $42 млн.

У США 17 осіб звинувачено у присвоєнні близько 42 млн. доларів з фондів допомоги жертвам Голокосту, повідомляє сайт фонду "Историческая память" з посиланням на агентство Associated Press.

За інформацією ФБР, зловмисниками керував уродженець Радянського Союзу Семен Домніцер, який очолював нью-йоркське відділення Конференції з матеріальних претензій євреїв до Німеччини - організацію, яка вже близько 60 років займається розподілом компенсацій постраждалим в результаті Голокосту.

Обвинувачі стверджують, що в період з 2000 по 2009 рік шість співробітників організації сприяли виплати матеріальної допомоги тим людям, які не мали права на компенсацію. Деякі виплати були зроблені людям, що народилися вже після Другої світової війни, а один з претендентів на компенсацію не був євреєм. Виплачені фіктивним жертвам нацистів гроші шестеро шахраїв розділили з іншими відповідачами.

Справу передано до Федерального суду Мангеттена. Якщо підсудних визнають винними, їм загрожує до 20 років в'язниці.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.