Спецпроект

Колишній громадянин СРСР пограбував жертв Голокосту на $42 млн.

У США 17 осіб звинувачено у присвоєнні близько 42 млн. доларів з фондів допомоги жертвам Голокосту, повідомляє сайт фонду "Историческая память" з посиланням на агентство Associated Press.

За інформацією ФБР, зловмисниками керував уродженець Радянського Союзу Семен Домніцер, який очолював нью-йоркське відділення Конференції з матеріальних претензій євреїв до Німеччини - організацію, яка вже близько 60 років займається розподілом компенсацій постраждалим в результаті Голокосту.

Обвинувачі стверджують, що в період з 2000 по 2009 рік шість співробітників організації сприяли виплати матеріальної допомоги тим людям, які не мали права на компенсацію. Деякі виплати були зроблені людям, що народилися вже після Другої світової війни, а один з претендентів на компенсацію не був євреєм. Виплачені фіктивним жертвам нацистів гроші шестеро шахраїв розділили з іншими відповідачами.

Справу передано до Федерального суду Мангеттена. Якщо підсудних визнають винними, їм загрожує до 20 років в'язниці.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.