Спецпроект

Литвин у своєму стилі: за спільний підручник, але "без політики"

Спікер парламенту Володимир Литвин - історик за освітою, який у радянські часи викладав цю дисципліну, наголосив на потребі підходити до питання спільного підручника з наукових, а не політичних позицій.

Литвин додав, що створення подібного підручника ускладнюється тим, що Росія та Україна не мають єдиної думки про спільну історію, повідомляє "Інтерфакс".

"А якщо ми хочемо запропонувати такий собі катехізис чи молитослов, то це недопустимо. Політику в науку вплітати не можна," - заявив голова Верховної Ради.

У середу міністри освіти України і Росії Дмитро Табачник і Андрей Фурсенко підписали спільний протокол про співпрацю в гуманітарній сфері, де одним із освітніх проектів стала розробка методичного посібника для вчителів історії обох країн, для чого створено робочу групу з науковців.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР