Спецпроект

ТАБАЧНИК: БУДЕ СПІЛЬНИЙ ІЗ РОСІЄЮ ПОСІБНИК ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ІСТОРІЇ

Під час засідання підкомітету з питань гуманітарного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії прийнято рішення про створення робочої групи у складі вчених-істориків України та Російської Федерації з підготовки навчального посібника для вчителів історії.

Про це під час брифінгу сказав міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, повідомляє кореспондент ІМК .

Також міністр нагадав, що вчора у Києві відбулося засідання історичної комісії, яку очолюють академіки Російської академії наук Олександр Чубар'ян та Національної академії наук України Валерій Смолій.

"Наші історики домовились – і ми під час засідання підкомітету з питань гуманітарного співробітництва прийняли рішення – створити робочу групу у складі вчених-істориків з підготовки навчального посібника для вчителів історії", - сказав Табачник.

Міністр зазначив, що вчителі підготовлені до сприйняття різних точок зору, в тому числі контраверсійних і дискусійних.

Нагадаємо, що у травні 2010-го нинішній міністр освіти обіцяв видати спільний українсько-російський посібник для вчителів історії до кінця цього року. 

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.