"Русская Православная церковь в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 гг."

На початку війни РПЦ мала 3572 храми, майже всі вони знаходилися на Галичині, Волині, Буковині, у Молдові, Західній Білорусії. Вся ієрархія церкви - це два митрополити (у Москві та Ленінграді) та два єпископи.

"Воспоминания о войне". Правда російського солдата

"Войска перешли границу Германии. Постарался Эренбург с его "Папа, убей немца!" И получился нацизм наоборот. Правда, те безобразничали по плану, а у нас все пошло стихийно, по-славянски. Бей, ребята, жги, глуши! Порти ихних баб! Да еще обильно снабдили войска водкой...".

"Геноциди Сталіна". Як з українців робили радянських людей

Лобістські зусилля СРСР у 1948 році, під час обговорення і прийняття ООН "Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього", були успішними. Планомірне знищення соціальних та політичних груп не потрапило в остаточне формулювання дефініції.

"Маршрути поколінь: героїчними стежками УПА на Волині"

Видання покликане привернути увагу суспільства до історії рідного краю та її творців. Українська незалежна держава постала завдяки сотням тисяч героїв, справжні імена яких ще належить вивчити. У путівник увійшли найвідоміші (але далеко не всі) історичні місця Волині, які мають туристичне і краєзнавче значення.

"Поляки в Петербурге в первой половине XIX века"

Цю книгу, відправлену поштою з Мінська, я отримала в Парижі 22 грудня минулого року. На ній напис: "Дорогій Наталії Євгенівні на пам'ять про Лотмановські читання, зустрічі в Інтернеті і хороших людей від упорядника". У цей час Олександр Федута вже два дня сидів у слідчій в'язниці білоруського КГБ ... (рос.)

"Година папуги". Перша книжка про українські сторінки Катині

Постійний автор "Історичної правди" Олександр Зінченко написав прекрасну книгу і про історичний, і про людський вимір цієї трагедії. Її повинні прочитати ті, хто дотепер розповідає про Сталіна, "ефективного менеджера", і лукаві - мовляв, треба менше говорити про історію, а дивитись у майбутнє...

"Людяність у безодні пекла. Поведінка місцевого населення Галичини в роки "остаточного розв'язання єврейського питання"

Історичне співжиття поляків, українців та євреїв в Галичині тривало до вересня 39-го, коли німці з заходу, а СРСР зі сходу ліквідували Польщу...

Злочин без кари. "Катынь. Хроника необъявленной войны"

Чергова річниця розстрілу цвіту польського офіцерства. Берія пише Сталінові - "Все они являются заклятыми врагами советской власти, преисполненными ненавистью...". Їм показували кіно - "Чапаев", "Щорс", а потім вбили - 21857 осіб.

"Советская агентура. Очерки истории СССР в послевоенные годы (1944-1948)"

В середині 1946 р. СБ ОУН приймає рішення перестати карати українців, лояльних до радянської влади. Загалом за післявоєнні роки від рук націоналістів (та спецбоївок держбезпеки, які діяли під їхнім виглядом) загинуло близько 30 тис. осіб.

Гебісти проти Шухевичів

Вороги знали, що повстанський командир сильно страждає від серцевого болю та ревматизму. Стежили за аптеками і лікарями Львова. Але він був невловимим. Часто покидав ліс, бував навіть у Києві та Чернівцях - дорогою на морський відпочинок в Одесі. І туди добирався не лісами та ярами, а літаком.

"Зображення гетьмана Івана Мазепи (кінець ХVІІ - початок ХХ століть)"

Чернігівський історик і відомий мазепознавець Сергій Павленко нарешті встановив найбільш достовірну зовнішність гетьмана Івана Мазепи. У зв'язку з цим вн вважає, що 10-гривневу купюру в Україні пора міняти.

"Галицька (Львівська) єпархія XII-XVIII ст.: організаційна структура та правовий статус"

Почати варто з того, що робота Ігоря Скочиляса є першою в українській історіографії спробою поєднати у вивченні релігійної сфери життя еклезіальний підхід, властивий церковним історикам, із аналізом соціокультурних аспектів, які зазвичай належать до компетенції світських науковців.