"Розвіяні міфи" на підставі архіву СБУ
У київському видавництві «Фенікс» побачила світ книга-збірник історичних статей та нарисів «Розвіяні міфи». В основу нарисів переважно покладені раніш не доступні документи Галузевого державного архіву Служби безпеки України, інших архівосховищ України, мемуарна й наукова література.
Перша частина нарисів - «У вирі Української революції» - містить, зокрема, розповідь про унікальну «розстрільну» справу вояків УНР, які потрапили у полон під Базаром під час Другого Зимового походу Армії УНР у 1921 р.
У другій частині - «Як нищили інтелект нації» - зосереджується увага навколо незаконно репресованих визначних постатей національної державності, культури й науки - прем'єра УНР Володимира Чехівського, академіка Михайла Кравчука, митців Гната Хоткевича, Михайла Бойчука та інших представників «розстріляного відродження». Йдеться про моторошну історію масового розстрілу соловецьких в'язнів у листопаді 1937 р. в Сандормосі (Карелія) тощо.
Злободенні проблеми Другої світової війни (новий погляд на масштабні операції зі звільнення України від нацистських загарбників у 1943-1944 роках, внесок радянських спецслужб й партизанського руху в Перемогу та ніші) висвітлюються в нарисах розділу «У боях за майбутнє України».
Нарешті, матеріали розділу «Протистояння» неупереджено, на основі солідного масиву архівних матеріалів висвітлюють драматичне протистояння радянських спецслужб та руху ОУН і УПА - проблему, болючу і для свідомості сучасників.
Видання супроводжується унікальними фотоматеріалами з архівів, авторськими фотоматеріалами С.Шевченка.
За повідомленням сайту УІНП, книга видана коштом однофамільців за інформаційної підтримки Всеукраїнського благодійного фонду «Журналістська ініціатива» (президент Людмила Мех), Клубу знаменитих Шевченків (засновник Олексій Шевченко).