Спецпроект

La Roche-Posay: історія заснування та головні принципи

 

Який бренд радять косметологи? La Roche-Posay. Чим рятують проблемну й чутливу шкіру? La Roche-Posay. Яким засобам мами довіряють шкіру своїх малюків? La Roche-Posay.

Французький бренд підкорив серця українців ефективними формулами, безпечним складом і лікувальними властивостями. Але як йому вдалось здобути всесвітню славу? Про це розповість наша історія.

Давні згадки про джерело
Історія La Roche-Posay розпочинається з давньої оповіді, майже легенди. У XIV столітті французький військовий діяч, учасник Столітньої війни, Бертран дю Геклен проходив через містечко Ла-Рош-Позе. Його кінь мав рани на шкірі, тому чоловік дозволив йому охолодитись у місцевому джерелі. Це купання зцілило тварину, і вже від цього дня слава про цілющу воду розлетілась по всьому Французькому королівстві.

У 1617 році про джерело знову згадали. Королівський діловод Генріха IV та Людовика XIII, П’єр Мільто, вирушив у Ля-Рош-Позе, щоб самому дізнатись про властивості води та залучив вчених, які визнали джерело лікувальним. Так, у часи Наполеона Бонапарта довкола джерела побудували військовий госпіталь для хворих з ураженнями шкіри. 

З плином часу слава французької термальної води зросла і в 1897 році це місце отримало офіційний статус оздоровлювального об’єкта важливого значення. Згодом там відкрили лікарню, що з 1913 року перебуває під опікою Національної медичної академії Франції.

Цілюща вода та науковий підхід
Кількасотлітні наукові дослідження показали: термальна вода з Ла-Рош-Позе унікальна завдяки високому вмісту селену. Цей потужний антиоксидант уберігає ліпідний бар’єр від окиснення, захищає від запалень і важких металів. Ці властивості використовували лікарі з місцевого оздоровчого центру. 

У фармацевтичній лабораторії створювали засоби на основі термальної води, які призначали хворим з екземою, атопічним дерматитом і акне. Так, 1928 року і з’явилася на світ компанія La Roche-Posay. Завдяки ефективним формулам ці продукти почали використовувати за межами лікарні, а згодом їхні переваги оцінили дерматологи всього світу.

Лише в 70-х роках лабораторія La Roche-Posay перейшла від виготовлення лікувальних засобів до косметики. Ініціатором змін став фармацевт Рене Левайер, що вирішив: термальну воду можна використовувати в домашньому догляді для підтримки здоров’я шкіри. Разом із групою дерматологів він розробив інноваційні формули.

Відповідальний бренд
Одна з причин, чому марка La Roche-Posay здобула світове визнання, — високі вимоги до створюваної продукції.

Тестування. Кожна формула проходить тестування на сучасній моделі реконструйованої шкіри та на сотнях добровольців.

Інгредієнти. Усі компоненти відповідають і перевершують норми міжнародних стандартів.

Захист. Унікальне пакування захищає засоби від окислення та бактерій.

Соціальна відповідальність. La Roche-Posay допоміг понад 15 тисячам жінок з бідних країн пройти навчання для кращих умов праці.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.