Спецпроект

La Roche-Posay: історія заснування та головні принципи

 

Який бренд радять косметологи? La Roche-Posay. Чим рятують проблемну й чутливу шкіру? La Roche-Posay. Яким засобам мами довіряють шкіру своїх малюків? La Roche-Posay.

Французький бренд підкорив серця українців ефективними формулами, безпечним складом і лікувальними властивостями. Але як йому вдалось здобути всесвітню славу? Про це розповість наша історія.

Давні згадки про джерело
Історія La Roche-Posay розпочинається з давньої оповіді, майже легенди. У XIV столітті французький військовий діяч, учасник Столітньої війни, Бертран дю Геклен проходив через містечко Ла-Рош-Позе. Його кінь мав рани на шкірі, тому чоловік дозволив йому охолодитись у місцевому джерелі. Це купання зцілило тварину, і вже від цього дня слава про цілющу воду розлетілась по всьому Французькому королівстві.

У 1617 році про джерело знову згадали. Королівський діловод Генріха IV та Людовика XIII, П’єр Мільто, вирушив у Ля-Рош-Позе, щоб самому дізнатись про властивості води та залучив вчених, які визнали джерело лікувальним. Так, у часи Наполеона Бонапарта довкола джерела побудували військовий госпіталь для хворих з ураженнями шкіри. 

З плином часу слава французької термальної води зросла і в 1897 році це місце отримало офіційний статус оздоровлювального об’єкта важливого значення. Згодом там відкрили лікарню, що з 1913 року перебуває під опікою Національної медичної академії Франції.

Цілюща вода та науковий підхід
Кількасотлітні наукові дослідження показали: термальна вода з Ла-Рош-Позе унікальна завдяки високому вмісту селену. Цей потужний антиоксидант уберігає ліпідний бар’єр від окиснення, захищає від запалень і важких металів. Ці властивості використовували лікарі з місцевого оздоровчого центру. 

У фармацевтичній лабораторії створювали засоби на основі термальної води, які призначали хворим з екземою, атопічним дерматитом і акне. Так, 1928 року і з’явилася на світ компанія La Roche-Posay. Завдяки ефективним формулам ці продукти почали використовувати за межами лікарні, а згодом їхні переваги оцінили дерматологи всього світу.

Лише в 70-х роках лабораторія La Roche-Posay перейшла від виготовлення лікувальних засобів до косметики. Ініціатором змін став фармацевт Рене Левайер, що вирішив: термальну воду можна використовувати в домашньому догляді для підтримки здоров’я шкіри. Разом із групою дерматологів він розробив інноваційні формули.

Відповідальний бренд
Одна з причин, чому марка La Roche-Posay здобула світове визнання, — високі вимоги до створюваної продукції.

Тестування. Кожна формула проходить тестування на сучасній моделі реконструйованої шкіри та на сотнях добровольців.

Інгредієнти. Усі компоненти відповідають і перевершують норми міжнародних стандартів.

Захист. Унікальне пакування захищає засоби від окислення та бактерій.

Соціальна відповідальність. La Roche-Posay допоміг понад 15 тисячам жінок з бідних країн пройти навчання для кращих умов праці.

Вечір п'ятниці. Останні години перед Чорнобилем

«Я маю кілька питань, багато питань», — пролунав схвильований голос Трегуба. «Це не телефонна розмова. Без мене не починайте», — коротко відповів Дятлов. Ще через деякий час наче нізвідки зателефонував начальник Дятлова, сам Микола Фомін — він також наказав Трегубу не починати без Дятлова. Зміна нарешті була готова приступити до зупинки реактора. Ураховуючи, що це випробування мало зайняти трохи менше ніж дві години, Трегуб розраховував завершити все до кінця своєї зміни, тобто до півночі 25 квітня. Вони мали поквапитися. Та де ж був Дятлов?

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.