"Так, ми, Захід, були на його боці. Тепер це може здатися неправильним: зустріч у Біловезькій пущі за спиною Горбачова, певні економічні рішення, передача олігархам національних багатств і влади. Але олігархи тоді здавалися новими бізнесменами, новими силами..." - про першого російського президента згадує американський журналіст Серж Шмеманн (рос.).
3 лютого 2011
"Ющенкова візія української ідентичності - ОУН-УПА-Голодомор... Бандерівці вживали німецьку систему - реєстрували євреїв, які працювали у таборах... Багато галичан належало до Компартії Західної України...".
20 січня 2011
"Якщо серед учасників діалогу будуть переважати так звані зручні історики, то я сумніваюся, що ефект від їхньої праці буде добрим. Бо чесна розповідь про своє історичне минуле більше допомагає примиренню, аніж солодкувата версія історії..."
24 грудня 2010 — Павло Худ
Перша стаття стосується віросповідання. Дуже чітко зауважено, що на теренах України має бути віра православна і саме Константинопольського підпорядкування, а не Московського.
23 грудня 2010 — Руслана Ільченко
"Цього герба достатньо було для семи років. Більше нічого не треба! Плюс українська мова ще пару років додала б. Ці люди засуджені ні за що! Вони нічого не зробили. І після цього стверджувати, що вони посібники фашистів?!"
8 грудня 2010 — Марина Ткачук
Спецоперацiя КДБ УРСР проти українських дисидентiв пiд кодовою назвою "БЛОК" розпочалася 28 червня 1971 року, коли вийшла постанова Полiтбюро ЦК КПРС про боротьбу з самвидавом. Справа тривала п'ятнадцять рокiв, останнi її документи датованi 1986-м.
1 грудня 2010 — Олег Стецишин
Можна ж відмовитися від будь-яких контактів з владою, але заради загальної користі правильніше підходити «розумно, обачно, ефективно», як наставляв головний учитель по життю і по ГУЛАГу Іван Світличний (рос.).
12 листопада 2010 — Леонід Швець
"Коли ми запитали нинішню директорку заповідника, куди діти 80 тисяч експонатів з нашого музейного фонду, — у відповідь почули: везіть в Академію наук. Але ж у них немає приміщень, до Патона в кабінет хіба занести".
11 листопада 2010 — Інна Лиховид, "День"