Десятинна церква. Тест на зрілість Юрія Мірошниченка

Оскільки текст Мірошниченка є спробою вступити у публічну дискусію щодо відбудови "Десятинки" після публікації мого тексту "ХрамоЧос", але не відповідає на жодне із поставлених там питань – цілком логічно ці питання повторити ще раз.

Оскільки текст нардепа-"регіонала" Юрія Мірошниченка є спробою вступити у публічну дискусію щодо відбудови "Десятинки" після публікації мого тексту "ХРамоЧос. Патріарх Кирил проти храму на фундаментах Десятинної", але не відповідає на жодне із поставлених у тому тексті питань – цілком логічно ці питання повторити іще раз.

Їх лише п’ять. Для зручності питання мають варіанти відповідей.

Дорогий Пане Юрію, поставте хрестик! Цей тест – на Вашу зрілість.  

1. Хто видав землевідвід громаді "Десятинного монастиря" УПЦ МП? 

А. Господь особисто

Б. Господь посередництвом Леоніда Черновецького

В. Рівноапостольний Князь Володимир Святий у 989 році

Г. Відчепіться, нема жодного землевідводу 

2. Звідки відомий вигляд історичної Десятинної церкви, якщо археологи і історики стверджують, що не дійшло жодного її зображення, і ніхто не знає, як вона виглядала? 

А. З таємних архівів Ватикану

Б. Зі Звитків Мертвого моря

В. Архімандриту Гедеону було видіння

 3. Згідно проекту "музеєфікації Десятинки", що - за деякими джерелами - був створений єпархіальним архітектором Ольгою Кругляк, крізь історичні фундаменти Десятинки і розташованого поруч княжого палацу пройдуть буронабивні палі діаметром більше 80 см. Скільки їх буде?

А. 64

Б. 164

В. Стільки ж, скільки треба, щоб збудувати хмарочос Бурдж Халіфа висотою 828 метрів 

4. Чому ЮНЕСКО, ІКОМОС, Спілка Археологів, директор Інститут Археології НАНУ академік Петро Толочко та Патріарх Московський Кирил висловлюються проти "відбудови" Десятинної церкви?  

А. Бо це заборонено міжнародним законодавством, яке є частиною національного

Б. Бо ніхто не знає, як Десятинка виглядала

В. Біс поплутав 

5. Порушувати світські закони шляхом рейдерського захоплення території Національного музею історії України – це згідно канонів Православ’я?

А. Так

Б. Ні

В. Наші закони - Євангелія

Г. Що таке закони?

P.S. Щодо кількадесят кілобайт православної риторики. Сказано: "Дух дихає, де хоче". Духові не потрібні стіни. Церква не в стінах, а в людях. Духові потрібні праведні душі і добрі вчинки. Рейдери не зможуть побудувати Святиню. Бо навіть, якщо Господь спить – люди не спатимуть.

Читайте також:

Юрій Мірошниченко про те, чому потрібно будувати храм

ХрамоЧос. Патріарх Кирил проти храму на фундаментах Десятинної

Яким має бути Музей Десятинки. Проект науковців

Археолог Гліб Івакін: "На місці Десятинної має бути музей Хрещення Русі"

Конфлікт у Музеї історії Десятинної. ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Десятинна церква - якою і коли вона була. ФОТО

Що пропонують зробити на Десятинці - підсумки конкурсу. ФОТО

Всі матеріали ІП за темою "Десятинна церква"

Мирослав Іванек : Міф про 100 тисяч жертв на Волині та Галичині

За польською історіографією, політичними актами та навіть законодавством — 40 тисяч вбитих поляків на Галинині, які разом із 60 тисячами на Волині, становить сакральну кількість 100 тисяч польських жертв на Волині та Галичині, які загинули в рамках "Волинсько-галицького геноциду, скоєного українськими націоналістами".

Андрій Сибіга: Консульство України в Дамаску існувало ще 100 років тому

Архіви доводять, що навіть у далекій Сирії ми не розбудовуємо свою присутність з нуля. І ми як держава не зʼявилися на політичній мапі світу в 1991 році нізвідки, попри всю російську брехню. Історія України та української дипломатії сягає століть та є тяглою від Княжої доби, Козаччини, УНР та до сучасності.

Євген Бойко: Як Львів відновлює музей Шухевича?

Початок 2024 року став трагічною сторінкою в історії Львова. У ніч на 1 січня російські шахеди влучили в музей Генерал-хорунжого Романа Шухевича, який зазнав значних пошкоджень. До початку повномасштабної війни музей Романа Шухевича налічував 600 оригінальних експонатів.

Юрій Юзич: Тенор хору Кошиця і ветеран Армії УНР

На фото – тенор хору Кошиця — ветеран Армії УНР Леонід Татарів. Задовго до війни він співав у хорі Свято-Михайлівськрго Золотоверхого чоловічого монастиря в Києві. А коли прийшли окупанти – зі зброєю в руках став на захист України. Один із тих, хто своїм співом зробили "Щедрик" всесвітньо відомим українським твором. І один із небагатьох учасників хору, який опісля в США зміг відчути популярність цієї української колядки.