Пам'яті Майора Віктора Терещука

Віктор Терещук, який виконував бойові завдання на посаді командира взводу у складі 60 окремої механізованої Інгулецької бригади, загинув 10 жовтня 2024 року.

 
Віктор Терещук 

Це Майор. Майор поліції, який звільнився звідти з десяток років тому і поїхав на заробітки в Італію.

Влітку Майор "псіханув", все кинув і вернувся до України. На другий день після приїзду він вирішив іти в рекрутинговий центр. Щоб обрати собі посаду й служити в армії.

Але Майор все наплутав і прийшов у військомат. Там пропозицій було дві: їдемо сьогодні, чи завтра. Майор пішов додому, зібрав речі і зранку був на місці. І став солдатом.

В навчцентрі його називали тільки Майор. І дивувалися тим, шо він міг служити, а тепер буде воювати. Після навчцентру всіх з вищою освітою відправили на офіцерські курси. Майор сміявся: "Без звання я надовго не лишився".

І готувався очолити механізований взвод. Без вилянь. Хоча можливості і зв'язки у нього були.

Майор любив спорт. Він - той чувак, з яким я дивився Олімпіаду. Він розбирався у волейболі, фехтуванні та інших непопулярних видах спорту.

Ми сміялися, що Майор знає все. А він так швидко-швидко говорив, ледь відкриваючи рота.

Одного разу нас разом відправили в наряд, але його відмінили в останній момент. На заняття ми вирішили не йти, і щоб "не палитись", лягли горілиць в полі. Дивились в небо, хом'ячили печиво з маком, а Майор згадував Італію.

Казав, що там всім байдуже на нашу війну. А йому не було байдуже. Я не знаю чому. Але чогось не було. Може, тому, що він мав чотирьох синів.

На тиждень до Майора приїхала дружина, і він одразу після занять бігав до неї. А йти було куди. Але що Майору - статний, підтягнутий, швидкий. 44 роки не давалися чути.

Після закінчення курсів Майор очолив взвод на Лиманському напрямку.

"Луплять постійно. Після обіду настає пауза, а потім починається. Дрони, скиди весь час", - писав він.

10 жовтня Майора вбила русня. Його поховали на Личаківському кладовищі.

Віктор Терещук, Майор. Честь!

Олексій Мустафін: Свідок Армагеддона

Навесні 1457 року до нашої ери в долині біля міста Мегіддо фараон Тутмос III Менхеперра – найбільший з найвідоміших нам завойовників в історії Давнього Єгипту – здобув найблискучішу свою перемогу. Цю битву вважають першою детальною описаною битвою в історії людства. І місцем останньої битви добра і зла, біблійним Армагеддоном.

Олексій Макеєв : Що таке свобода? Український переклад Берлінської промови

Цього тижня виголосив на запрошення Фонду Фрідріха Науманна ХІХ Берлінську промову про свободу. Це традиційний для Берліна захід, який відбувається прямо біля Бранденбурзьких воріт. Раніше в різні роки промовцями були, наприклад, премʼєри Естонії Кая Каллас, Нідерландів Марк Рютте, британський історик Тімоті Ґартон Еш чи колишній Федеральний президент Німеччини Йоахім Ґаук. Вперше – українець.

Антон Дробович: 10 принципів меморіалізації війни

Хоча повномасштабна війна за нашу незалежність і досі триває, проте громади, родини загиблих і суспільство загалом не відкладають справу увічнення пам'яті та збереження правди про її перебіг до закінчення бойових дій. Для багатьох це можливість зберегти гідність людей і єдиний доступний спосіб установити соціальну й історичну справедливість.

Володимир Мула : Любов до гокею перемогла любов до України

"Найкраще, що коли-небудь траплялося з гокеєм! Забий 900. Я міг би придбати тобі автівку!" - сказав Вейн Ґрецкі московиту Овєчкіну після встановлення нового рекорду за кількістю забитих шайб в НГЛ. Для українців, які щодня втрачають найкращих, бачити і чути таке від людини, яка на камеру визнає себе українцем, збирає кошти на медикаменти, виступає на телебаченні із закликом не допускати московитів до міжнародних змагань - просто ганебно.