Зрілість - це визнати власний страх

Міністерство оборони України розробило зміни до законодавства щодо зниження граничного віку перебування призовників на військовому обліку з 27 до 25 років. Відповідний закон ще у травні 2023-го був ухвалений парламентом, проте Президент України не поспішає його підписувати. Та як було колись? У якому віці українці йшли воювати під час Першої та Другої світових воєн?

 

 
Євген Коновалець

Євген Коновалець

На момент початку Першої Світової - 22 роки.

Федь Черник

На момент початку Першої Світової - 20 років. Іде добровольцем в УСС. Загине 1918, у свої 24.

Роман Купчинський

Воїн, поет, пісняр. На момент початку Першої Світової війни - ті ж 20 років. Пішов добровольцем до УСС.

Олена Степанів

Перша жінка-офіцер у Європі. На момент вступу доброволицею в ряди УСС - 22 роки.

 
Олена Степанів

Роман Шухевич

Вступає в УВО 1923 року, вік - 16 років. Перший атентат у 19 років.

Любомир Полюга

Приєднується до підпілля у віці 20 років.

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

На момент початку Другої Світової - 19 років. У свої 22 - керує молодіжним антинацистським підпіллям у Львові.

До речі, нагадайте, скільки було покійному Коцюбайлові у момент його першого бою? А "Скельдові"? І вони не одні.

 
Дмитро Коцюбайло

Далі.

Всьо, капець, позиційна війна, нас зливають, ойойойо....

1918 - 1920. Війна на три фронти, фронт сиплеться, тили шарпають різні отамани і отаманчики. Нульова підтримка Заходу. НУЛЬОВА. Навіть від'ємна - наприклад, блокували доставку ліків від тифу для армії УНР.

Рівень життя падає на рівень 18 століття.

Друга Світова.

Партизанська армія спершу проти нацистів, потім на два боки проти нацистів і більшовиків, потім до 1960-тих - проти тоталітарної наддержави, переможця у Другій Світовій. Без зовнішньої підтримки.

Порівняйте з сучасністю. На хвильку.

Ви не очманіли? Так Бога гнівити?

Страшно? Всім страшно. Я вам таємницю відкрию - зрілість не в тому, щоб вбивати віру псевдораціо, а щоб визнати свій власний страх і визначитися, що я роблю далі, аби щось змінити.

І не відбираю віру і силу у власних дітей.

"До ста чортів вас з вашими похоронними піснями!" (с)

І підіть арифметикою займіться і книжку яку з історії прочитайте, чи що.

Тетяна Терен: Утойя - острів збереження пам'яті

22 липня 2011 року норвезький правий екстреміст Андерс Брейвік убив 77 людей. Восьмеро загинуло під час вибуху бомби біля будівель парламенту в Осло, ще шістдесят дев'ять Брейвік убив того ж дня у молодіжному таборі на острові Утойя неподалік від Осло, перевдягнувшись у поліцейського. Це найбільші втрати в історії Норвегії після Другої світової війни. Нині острів позиціонує себе насамперед "як місце для збереження пам'яті і продовження життя".

Артем Чех: Безликий далекий траур

Велика сіра трагедія, глевка маса болю і страждань, список дрібним шрифтом нікому не відомих, нікому не потрібних, приречених на забуття. І добре, що забудуть не всіх. Але й не всіх пам'ятатимуть. Так є. І це ок. Хоч і хотілося б знати і пам'ятати усіх.

Юрій Гудименко: Україні потрібен власний Арлінгтон

Назви ваших сіл можуть увійти в історію гордо, як увійшов Арлінгтон, або з ганьбою, якщо частина мешканців буде силою перешкоджати будівництву військового кладовища. Це навіть дико звучить.

Олена Буруль: Як Голодомор з'явився і зник у любовному романі 1933 року

В листопаді 1933-го в газеті Welt Blatt, що видавалась у Відні, з'явився фрагмент роману Клотільде фон Штегманн "Завдяки тобі я знайшов батьківщину". Герой втікає з Радянського союзу до Німеччини у бочці, перепливаючи Дністер, там влаштовується на роботу, рятує дочку консула від падіння з коня. Всі ознаки третьосортного чтива для домогосподарок. Якби не початок роману, де йдеться про жорстоку більшовицьку політику і детально описуються події Великого голоду в Україні.