Зрілість - це визнати власний страх

Міністерство оборони України розробило зміни до законодавства щодо зниження граничного віку перебування призовників на військовому обліку з 27 до 25 років. Відповідний закон ще у травні 2023-го був ухвалений парламентом, проте Президент України не поспішає його підписувати. Та як було колись? У якому віці українці йшли воювати під час Першої та Другої світових воєн?

 

 
Євген Коновалець

Євген Коновалець

На момент початку Першої Світової - 22 роки.

Федь Черник

На момент початку Першої Світової - 20 років. Іде добровольцем в УСС. Загине 1918, у свої 24.

Роман Купчинський

Воїн, поет, пісняр. На момент початку Першої Світової війни - ті ж 20 років. Пішов добровольцем до УСС.

Олена Степанів

Перша жінка-офіцер у Європі. На момент вступу доброволицею в ряди УСС - 22 роки.

 
Олена Степанів

Роман Шухевич

Вступає в УВО 1923 року, вік - 16 років. Перший атентат у 19 років.

Любомир Полюга

Приєднується до підпілля у віці 20 років.

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

На момент початку Другої Світової - 19 років. У свої 22 - керує молодіжним антинацистським підпіллям у Львові.

До речі, нагадайте, скільки було покійному Коцюбайлові у момент його першого бою? А "Скельдові"? І вони не одні.

 
Дмитро Коцюбайло

Далі.

Всьо, капець, позиційна війна, нас зливають, ойойойо....

1918 - 1920. Війна на три фронти, фронт сиплеться, тили шарпають різні отамани і отаманчики. Нульова підтримка Заходу. НУЛЬОВА. Навіть від'ємна - наприклад, блокували доставку ліків від тифу для армії УНР.

Рівень життя падає на рівень 18 століття.

Друга Світова.

Партизанська армія спершу проти нацистів, потім на два боки проти нацистів і більшовиків, потім до 1960-тих - проти тоталітарної наддержави, переможця у Другій Світовій. Без зовнішньої підтримки.

Порівняйте з сучасністю. На хвильку.

Ви не очманіли? Так Бога гнівити?

Страшно? Всім страшно. Я вам таємницю відкрию - зрілість не в тому, щоб вбивати віру псевдораціо, а щоб визнати свій власний страх і визначитися, що я роблю далі, аби щось змінити.

І не відбираю віру і силу у власних дітей.

"До ста чортів вас з вашими похоронними піснями!" (с)

І підіть арифметикою займіться і книжку яку з історії прочитайте, чи що.

Олексій Макеєв : Що таке свобода? Український переклад Берлінської промови

Цього тижня виголосив на запрошення Фонду Фрідріха Науманна ХІХ Берлінську промову про свободу. Це традиційний для Берліна захід, який відбувається прямо біля Бранденбурзьких воріт. Раніше в різні роки промовцями були, наприклад, премʼєри Естонії Кая Каллас, Нідерландів Марк Рютте, британський історик Тімоті Ґартон Еш чи колишній Федеральний президент Німеччини Йоахім Ґаук. Вперше – українець.

Антон Дробович: 10 принципів меморіалізації війни

Хоча повномасштабна війна за нашу незалежність і досі триває, проте громади, родини загиблих і суспільство загалом не відкладають справу увічнення пам'яті та збереження правди про її перебіг до закінчення бойових дій. Для багатьох це можливість зберегти гідність людей і єдиний доступний спосіб установити соціальну й історичну справедливість.

Володимир Мула : Любов до гокею перемогла любов до України

"Найкраще, що коли-небудь траплялося з гокеєм! Забий 900. Я міг би придбати тобі автівку!" - сказав Вейн Ґрецкі московиту Овєчкіну після встановлення нового рекорду за кількістю забитих шайб в НГЛ. Для українців, які щодня втрачають найкращих, бачити і чути таке від людини, яка на камеру визнає себе українцем, збирає кошти на медикаменти, виступає на телебаченні із закликом не допускати московитів до міжнародних змагань - просто ганебно.

: Як росія краде українські культурні цінності: сучасна історія

За оцінками ЮНЕСКО, завдані російською агресією з 2014 року збитки українській культурній спадщині становлять понад $2,6 мільярда. Вважається, що це розграбування українських музеїв є наймасштабнішим із часів Другої світової війни. Для прикладу – в той час на території України окупаційними військами було знищено і викрадено понад 500 тисяч музейних експонатів, 51 млн книг, 46 млн архівних справ, а з 2015 по 2023 рік лише в Криму рф провела понад 1 385 археологічних розкопок і вивезла приблизно 5 мільйонів артефактів.