Москва досі боїться Коновальця
2 серпня кремлівські методички почали розганяти на своїх помийках атаку на Євгена Коновальця. Своє «захоплення» тим фактом, що Президент України Володимир Зеленський надав 1 жовтня одному із розвідувальних батальйонів ЗСУ почесне ім’я полковника Армії УНР. Московський «Спутнік» запустив черговий фейк на свою бразильську публіку: «Євген Коновалець був засновником і першим лідером Організації українських націоналістів, яка співпрацювала з нацистами у Другій світовій війні».
2 серпня кремлівські методички почали розганяти на своїх помийках атаку на Євгена Коновальця. Своє "захоплення" тим фактом, що Президент України Володимир Зеленський надав 1 жовтня одному із розвідувальних батальйонів ЗСУ почесне ім'я полковника Армії УНР. Із врученням відповідної стрічки на бойовий прапор.
Московський "Спутнік" запустив черговий фейк на свою бразильську публіку: "Євген Коновалець був засновником і першим лідером Організації українських націоналістів, яка співпрацювала з нацистами у Другій світовій війні". Про те, що ОУН громила в Другу світову нацистів і комуністів вони, звісно, не написали жодного слова. Як і те, що тисячі українських націоналістів карались і вмирали, як у гітлерівських, так і сталінських концтаборах.
Далі, більше: "Коновалець у 1930-х роках підтримував зв'язки з німецькою військовою розвідкою Абвер після приходу до влади нацистів у 1933 році. Згодом Коновалець мав дві зустрічі з Адольфом Гітлером, повідомляє офіційний журнал Міноборони Росії". Джерело інформації – вражає. І це ключова інформація в цьому брехливому повідомленні. Яка лиш підкреслює, що Президент України прийняв справедливе рішення.
Бо Коновалець і через пів століття продовжує нищити окупантів. Силою своєї мрії про самостійну і соборну Україну. Згідно з інформацією про 131 розвідбат на сайті ГУР МО – кістяк цього елітного підрозділу становлять вихідці із Донецької та Луганської областей. Сформований розвідбат у 2014 році із добровольців. Вони боролись за Маріоуполь. Вони звільняли Снігурівку у 2022 році. І, очевидно, що як спеціальний підрозділ оперативного командування "Південь" заходитимуть в Крим першими.
Згідно з повідомленням Василя Павлова у одній із соціальних мереж – 131-й батальйон добивався почесного імені Коновальця - 6 років. І лише 4-та спроба офіційного звернення військової частини була результативною. Чому так довго? Очевидно, що був страх московської реакції. Але після 23 лютого "старху не знаю я, не знаю що таке вагання" (цитата з молитви українських націоналістів під проводом Коновальця).
А тепер коротко про те, як Коновалець "зустрічався" з Гітлером. Двічі… Фюрер прийшов до влади в 1933. В наступному році ОУН відповіла за "пацифікацію" поляками Галичини – ліквідувавши основного її організатора міністра внутрішніх справ окупаційної держави. Організаторів цього атентату (замаху) нацисти видали. І заборонили, в тому числі своїм спец-службам, будь-які контакти з ОУН.
Ще у 1929 році Коновалець став громадянином Литви. Країни з подібною до України долею, яка розуміла суть української визвольної війни і підтримувала її. З 1930 року Коновалець переїхав до нейтральної Швейцарії. Звідтіля розбудовував мережу ОУН по всьому світу. Саме тоді розгорнуто потужні організації визвольного руху у США, Канаді, Франції, Люксмбургу і так далі. Тобто у країнах, які стали першими жертвами нацизму і ті, які його врешті перемогли на західному фронті.
Ми до сьогодні ще нічого не знаємо про членів ОУН, які воювали в Армії США та канадських підрозділах британської армії, у французькому русі опору. А таких було чимало. Бо всі члени ОУН проходили військову підготовку, щоб звільнити Україну від окупантів. Вишколювались і жертвували. В середині і кінці 1930-х років саме з цих країн надходило найбільше коштів на діяльність ОУН. Бо "свій до свого по своє".
У 1937 році бойовий побратим Коновальця, вихованець Пласту Роман Сушко налагодив контакти з офіцерами австрійського генштабу. Щоб посилити військову підготовку активу ОУН. Звісно, що це не могло відбуватись без відома "Абверу" - німецької військової розвідки. Шеф якої, підтримував ідею незалежної України.
Нацисти в той період теж почали говорити про формування кордонів "за етнографічним принципом" (планували анексувати Австрію, Судети). І у Канаріса з'явився формальний аргумент допомоги українцям. Як і більшість німецьких кадрових військових високих рангів, він ненавидів нацистів. Був одним із тих, хто готував замах на Гітлера. За що і поплатився життям.
Євген Коновалець розвивав ОУН, як силу, здатну відновити незалежність України. А не "придатком" до чиєї небудь розвідки. ОУН в Канаді купляла літаки, щоб готувати українських військових льотчиків. Окрім військового вишколу від німецьких офіцерів (про ключового генерала-вишкільника напишу окремо – був католиком і теж ненавидів нацистів), членів ОУН допомагали навчати литовці.
Коновалець диверсифікував впливи на організацію. А в Лондоні відкрив українське інформаційне бюро, щоб залучити британців до політичного відновлення незалежності України. Саме тому, вже після його смерті, Карпатську Україну відвідало багато британських журналістів. А також член парламенту Веджвуд Бен із Лондону.
Але треба визнати, що були люди, які дуже тісно співпрацювали із нацистми. І проводили зустрічі із Гітлером. Не дві, а більше. Ці люди сиділи в кремлі над Москва-рікою. І саме ці союзники нацистів однією рукою ділили з Гітлером схід Європи, а іншою ліквідовували тих, хто боровся за незалежність України. Саме гітлерівський союзник – Сталін, його чекістська система, убили полковника Армії УНР Коновальця 23 травня 1938 року.