Що робити, якщо перейменували вашу вулицю або місто?

Що робити, якщо перейменували вашу вулицю або місто? Коротка відповідь - нічого. Але хочу дати розгорнену, адже знову почалися маніпуляції, які активно поширюють у соцмережах боти, мовляв потрібно змінювати документи і платити за це гроші. Це неправда. До того ж, отримати доказ, що ти живеш на вулиці чи в місті, що змінили назви, легко. Я переконався в цьому на власному прикладі.

 

Що робити, якщо перейменували вашу вулицю або місто? Коротка відповідь - нічого. Але хочу дати розгорнену, адже знову почалися маніпуляції, які активно поширюють у соцмережах боти, мовляв потрібно змінювати документи і платити за це гроші. Це неправда. До того ж, отримати доказ, що ти живеш на вулиці чи в місті, що змінили назви, легко. Я переконався в цьому на власному прикладі. 

Ще в 2015 році, коли в Україні почався активний процес декомунізації, ватні елементи почали масово поширювати брехню, ніби через перейменування людям додасться бюрократичної мороки, вони змушені будуть витрачати гроші на заміну документів. Деякі дійшли до того, що почали доводити, мовляв через зміну назви люди втратять право власності на своє майно.

Тоді дуже швидко вдалося з'ясувати, що вже давно від жителів не вимагається змінювати будь-які документи, і вони лишаються чинними безстроково. Зміни про нову назву робитимуть при внесенні змін до документів з інших причин - заміна паспорта через зміну прізвища після одруження чи новий договір купівлі-продажу квартири після її продажу, наприклад. Доводити зміну назви вулиці не потрібно.

Водночас будь-хто за власним бажанням міг і може переоформити документи з новими назвами вулиці чи міста. Так, для отримання штампу в паспорті про перейменування вулиці необхідно було сплатити держмито - 85 коп. (так, саме копійок, не гривень). Утім, уже принаймні кілька років як плата і за цю "дорогу" послугу скасована.

Я вирішив зробити собі до Дня Незалежності подарунок і поставити такий штамп. Однак, у відділенні броварської Державної міграційної служби України повідомили, що штампи в паспортах уже скасовані в принципі (певно, через реформу, яка передбачає перехід на ID-картки, для яких уже не потрібно ніяких штампів, адже всі зміни в документі - електронні і вносяться автоматично без участі громадянина).

У ДМС зазначили, що я можу отримати витяг із реєстру, де буде вказана нова назва вулиці. Процедура забрала 5 хв, після чого витяг одразу опинився в моїх руках. Зробити цей документ можна в робочий час на бульв. Незалежності, 3, вхід із двору.

Мою вулицю перейменували ще в 2015 році. Протягом усіх цих 8 років у мене не трапилося жодної потреби змінити дані в паспорті, документах на право власності чи в інших паперах. Єдине - іноді дані про стару вулицю переносили з паспорта дослівно, адже на руках я не мав доказів про перейменування.

Сумнівна практика, враховуючи роз'яснення юристів, які вказують, що чиновники і нотаріуси мають мати доступ до бази перейменувань і використовувати цю базу. Але маємо те, що маємо, не всюди система спрацьовує гладко. Однак, тепер у мене є на руках доказ про перейменування.

 

Тим не меше, вже зараз у коментарях під дописами про перейменування знову з'являються дописи, накшталт: "Це ж усі документи міняти". Причому, половина дописувачів - явні боти з порожніми чи закритими сторінками і з очевидно вигаданими іменами, часто без аватарок. Ми маємо пам'ятати, що війна проти України - гібридна. І її складовою є й інформаційна війна.

Останніми місяцями часто говорять про ботів, які намагаються під будь-якими дописами розсварити українців. Зрозуміло, що ці боти не можуть написати "путін лучший", бо цим викриють себе, а отакий латентний підхід цілком "заходить".

Олександр Сапронов: Про 60 мільйонів росіян імені Трампа та українську історичну шизофренію

З одного боку, ми всіляко заперечуємо будь-яку суб'єктність УРСР та українців у Радянському Союзі, говорячи про "радянсько-російських окупантів", з іншого ж – коли Трамп щось ляпне, всіляко намагаємось довести, що УРСР в контексті Другої світової таки мала суб'єктність.

Юрій Юзич: На війні загинув пластун та ОУНівець Костянтин Жук

У травні 2024 року, прикриваючи відхід побратимів у Вовчанську Харківської області, загинув командир штурмових підрозділів полковник Костянтин Жук.

Богдан Панкевич: Подія, яка засвідчила силу і зрілість громадянського суспільства. Спогади учасника Ланцюга Злуки

35 років тому 21 січня 1990-го відбувся грандіозний Ланцюг Злуки "Українська Хвиля" - живий ланцюг Львів-Київ. Присвячений вшануванню Акта Злуки 22 січня 1919 року. В часи СРСР це була наймасовіша акція протесту проти комуністичного режиму і свідчення про єдність українців. Зараз важко повірити, що все це вдалося організувати громадським активістам під проводом Народного Руху України без жодних засобів комунікації. Але близько мільйона людей взялися за руки і з'єднали обидві українські столиці.

Сергій Волянюк: Довкола подій 1945-го в селі Пужники

Питання, пов'язані з історією польсько-українських взаємин 1942–1947 рр., є досить важкими для обох держав. Вони стали заполітизованими, тому опинилися осторонь всебічного вивчення, аналізу та пошанування. На поодинокі голоси дослідників і дані з оригінальних документів державні діячі, медіа та громадськість, все менше звертають увагу. На противагу їм прийшли пропагандистські лозунги, заклики, статті, фільми та інші наративи насаджені зі сторони. Не винятком є ситуація довкола колишнього села Пужники, що до 1949-го існувало на півдні Тернопільської області.