Пам'яті "Сивого"

Три роки тому, помер воїн доброволець - Владислав Бунецький на псевдо "Сивий". Тато пана Владислава воював проти московських окупантів в дивізії "Галичина". Згодом про це дізналися вороги і відправили всю сім'ю в Сибір. Владислав повернувся в Україну через кілька десятиліть. З початком російсько-української війни пан Владислав розповідав жителям Луганщини, що росія - наш ворог.

 

Три роки тому, помер воїн доброволець - Владислав Бунецький на псевдо "Сивий"! Вмощуйтесь зручніше, я вам розкажу його історію.

Тато пана Владислава воював проти московських окупантів в дивізії "Галичина"! Згодом про це дізналися вороги і відправили всю сім'ю в Сибір. Владислав повернувся в Україну через кілька десятиліть.

Він разом з дружиною, виховував троє діти, але трапилося горе - дружина померла. В 2014 році, пан Владислав познайомився з жінкою, яка мешкала на Луганщині. Їхнє знайомство переросло знову в дорослу любов і спільне життя.

З початком російсько-української, пан Владислав розповідав жителям Луганщини, що росія - наш ворог. Він розказував тамтешнім мешканцям, що це московія розстрілює їхні території, щоб викликати гнів до українських воїнів.

- Наша армія стояла за тридцять кілометрів до мого містечка по якому час від часу привітали міни, снаряди. Я пояснював луганчанам, що не можуть українські міни так далеко долітати, ми бачили, що це окупанти обстрілюють нас. Проте більшість жителів були засліплені ненавистю і вірили в російську пропаганду - розповідав мені пан Владислав свою історію, коли я познайомився з ним на позиціях в місті Мар'їнка у 2016 році.

Пройшло кілька тижнів і пана Владислава здали окупантам місцеві жителі. Повторилася історія батька Владислава, якого теж здали свої.

Російські найманці знущалися над чоловіком, якому на той час було 64-ри роки. На щастя, дружина пана Владислава продала своє золото, позичила грошей і викупила свого чоловіка з полону. В ночі, він взявши з собою банку тушонки, хлібину, покинув Луганщину і полями, пробився до української армії. Згодом, дружина теж покинула Луганщину і переїхала до чоловіка на Львівщину.

Біль роз'їдав душу політв'язня, який десятиліттями терпів знущання московитів. Він не розумів, чому має тепер страждати від внуків тих, хто колись знищував українців. Під такими емоціями, Владислав Бунецький приймає рішення їхати на фронт, хоча мав уже 68 років.

Нас було десятки молодих бійців на базі і ми не розуміли, що робить цей дідусь на фронті. Згодом, боєць на псевдо Сивий, попадає на позиції під Мар'їнкою і тут нашому здивуванні не було меж. Пан Владислав копав, носив мішки на рівні з усіма. Виходячи чергувати на позицію, він тільки чекав моменту, щоб постріляти.

До речі, подивіться відео, ми записали його на самій позиції після чергування пана Владислава.

Більше року Сивий був на позиціях, а згодом у нього почалися проблеми із здоров'ям і він повернувся до дому. 9 серпня 2019 року, Владислав Бунецький помер, так і не дочекавшись перемоги.

Обов'язок всіх, хто воює, хто живе в Україні зробити так, щоб мрія за яку воював і помер доброволець Сивий - стала реальністю. Вільна і благополучна Україна.

Вічна пам'ять, Друже Сивий.

Роман Кабачій: Прецедент Пужників

Чим відомі Пужники – колишнє польське село, де у квітні має розпочатися процес ексгумації загиблих у 1945-му мешканців?

Ігор Полуектов: Остафій Дашкович і 112 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Черкаський і канівський староста Остафій Дашкович був одним із учасників військового походу на Московію 1521 року. Союзницькі українсько-татарські війська перемогли московське військо на річці Ока, зруйнували Володимир, Нижній Новгород та понищили територію Московського князівства аж до самої Москви. Тоді, 504 роки тому, за результатами відчайдушної звитяги українців та кримських татар, московський князь визнав свою васальну залежність від кримського хана і зобов'язався платити йому данину.

Олег Пустовгар: Художник, архітектор, етнограф, засновник Миргородського музею: до 170-річчя Опанаса Сластіона

1884 року в журналі "Нива" Опанас Сластіон надрукував малюнок до поеми "Катерина". Цей успіх спонукав до подальшої роботи над ілюструванням творів Шевченка. Ними молодий художник заслужив славу першого ілюстратора Тараса Шевченка.

Віктор Остапчук: На схилі літ пожив в самостійній Україні. Пам'яті Петра Остапчука

30 тому відійшов у вічність мій батько Петро Остапчук. В статті коротко його життєвий шлях від с. Верби в 1915-му до тої самої Верби в 1994 році: хутір, семінарія в Крем'янці, в'язниця в Дубні, просвітянство на Холмщині, філософія в Берліні, газета "Волинь" у Рівному та "Пінська правда" на Поліссі, втечі від НКВД та німецького СД, еміграція і повернення в Україну. Там і Гоголь, і Берестечко, Штуль і Самчук, та Сеник і Сціборський. Та після смерті з гробу удар по УПЦ-МП...