Архівні факти, історичні фото і правда спокою не дає

Вуличну виставку УІНП на Подолі в Києві вандали пошкодили чотири рази менш ніж за місяць! О це людям архівні факти, історичні фото і правда спокою не дає)))

 
фото: олег слабоспицький

Це вперше нашу вуличну виставку на Контрактовій так затято намагаються знищити. Йдеться про проєкт "Lend-lease – зброя перемоги. Що замовчувала радянська пропаганда", який створили громадські організації "Корпус справедливості" та Blue & Yellow і за нашої підтримки відкрили разом із міністром культури та інформаційної політики України Олександром Ткаченком на виході зі станції метро Контрактова площа 22 червня цього року.

 

Виставка розповідає, яке значення мала допомога Союзників по Антигітлерівській коаліції для перемоги Червоної армії на Східному фронті Другої світової війни. Вона спростовує поширений міф, який активно використовує сучасна Росія, що СРСР переміг нацизм самотужки. А ще розказує скільки всього допоміг "союз нерушимый" нацистам до 1941 року.

Мабуть, комусь дуже заважає у публічному просторі в центрі Києва наочна демонстрація фактів, що руйнують міфи про історію Другої світової війни. Ми націлені з'ясувати, кому та з яких причин. А також відшкодувати завдані збитки. Звернулися з заявою до управління Національної поліції Подільського району.

Очікуємо на реакцію правоохоронців, тим більше, що половина роботи вже зроблена і маємо відео підозрюваної. Між іншим, будемо вдячні якщо хто впізнає і підкаже нам ім'я ціє вандалки-зловмисниці.

Нижче – детальна хронологія подій.

- 25 липня – стало відомо про викрадення двох банерів виставки.

- 29 липня – надруковані наново за кошти ГО "Корпус справедливості" два банери розміщені на виставкових конструкціях. Тоді ж помічено, що інші банери місцями обписані антиамериканськими гаслами.

 
фото: олег слабоспицький

- 5 серпня – через зафіксовані акти вандалізму заступник голови УІНП Максим Ярмистий звернувся до начальника Подільського районного управління Національної поліції.

- 6 серпня – стало відомо, що зловмисники порізали ножем 11 банерів. Інститут звернувся з заявою до Нацполіції Подільського району, яку прийняли. Того ж дня або пізніше виставку знову обписали.

 
фото: олег слабоспицький

- 6-10 серпня – тривав збір коштів на передрук пошкоджених банерів, який проводила голова ГО "Корпус справедливості" Валентина Охлопкова.

- 11 серпня – пошкоджені банери замінили на нові. Через пів години після заміни Вахтанг Кіпіані повідомив, що виставка знову рясно обписана.

Ввечері того ж дня випадковий перехожий зняв на відео, як неідентифікована молода жінка обписує центральну стійку виставкової конструкції.

Виставка розташована на Контрактовій площі в полі огляду стаціонарних камер спостереження. Чекаємо на відповідні дії з боку Національна поліція України.

А всіх бажаючих запрошуємо переглянути відновлені банери і завжди пам'ятати правду.

Надія Світлична: Різдво у в’язниці. Спогади Надії Світличної

Протягом свого 4-річного ув’язнення мені припало тричі святкувати Різдво в умовах Мордовського концтабору для жінок. Дух земляцтва в таборах досить міцний; особливо на свята в’язні згуртовуються за традиціями рідного краю. Ми починали готуватися до свят заздалегідь, ще з літа. Якщо комусь належалася з дому посилка, і все ж, якщо комусь дозволялося дістати ту рідкісну посилку, то для неї замовляли в родичів грамів 30-50 маку, стільки ж горіхів, сушениці, грибів. Це все добро зберігали до свят.

Іван Ольховський: Гра в одні ворота

Подвійні стандарти оцінки жертв, нехтування науковими здобутками колег, нав’язування міфів. Ось що криється за благими намірами істориків-підписантів Другого польсько-українського Комюніке про пошук спільної інтерпретації подій ХХ століття, зокрема українсько-польського конфлікту на Волині.

Юрій Юзич: Міст, через який Україна програла війну

Це залізничний міст в Перемишлі через ріку Сян. Кожен, хто вивчав хочаб в загальному причини поразки України в так званій першій польсько-українській війні 1918-1919 року, неодмінно чув - залізничний міст у Перемишлі потрібно було підірвати… Бо в результаті через цей міст йшло забезпечення оточеному з усіх боків гарнізону поляків у Львові. Завдяки цьому мосту українці втратили Львів і Галичину, а опісля Україну.

Олена Полідович, Микола Бривко: Сторінками Биківнянського мартиролога: Марія Нога

У колекції Заповідника, з-поміж інших артефактів, зберігається фрагмент жіночого гребінця з написом «М. В. Нога», що слугував для фіксації жіночої зачіски.