Десятинна церква. Тест на зрілість Юрія Мірошниченка

Оскільки текст Мірошниченка є спробою вступити у публічну дискусію щодо відбудови "Десятинки" після публікації мого тексту "ХрамоЧос", але не відповідає на жодне із поставлених там питань – цілком логічно ці питання повторити ще раз.

Оскільки текст нардепа-"регіонала" Юрія Мірошниченка є спробою вступити у публічну дискусію щодо відбудови "Десятинки" після публікації мого тексту "ХРамоЧос. Патріарх Кирил проти храму на фундаментах Десятинної", але не відповідає на жодне із поставлених у тому тексті питань – цілком логічно ці питання повторити іще раз.

Їх лише п’ять. Для зручності питання мають варіанти відповідей.

Дорогий Пане Юрію, поставте хрестик! Цей тест – на Вашу зрілість.  

1. Хто видав землевідвід громаді "Десятинного монастиря" УПЦ МП? 

А. Господь особисто

Б. Господь посередництвом Леоніда Черновецького

В. Рівноапостольний Князь Володимир Святий у 989 році

Г. Відчепіться, нема жодного землевідводу 

2. Звідки відомий вигляд історичної Десятинної церкви, якщо археологи і історики стверджують, що не дійшло жодного її зображення, і ніхто не знає, як вона виглядала? 

А. З таємних архівів Ватикану

Б. Зі Звитків Мертвого моря

В. Архімандриту Гедеону було видіння

 3. Згідно проекту "музеєфікації Десятинки", що - за деякими джерелами - був створений єпархіальним архітектором Ольгою Кругляк, крізь історичні фундаменти Десятинки і розташованого поруч княжого палацу пройдуть буронабивні палі діаметром більше 80 см. Скільки їх буде?

А. 64

Б. 164

В. Стільки ж, скільки треба, щоб збудувати хмарочос Бурдж Халіфа висотою 828 метрів 

4. Чому ЮНЕСКО, ІКОМОС, Спілка Археологів, директор Інститут Археології НАНУ академік Петро Толочко та Патріарх Московський Кирил висловлюються проти "відбудови" Десятинної церкви?  

А. Бо це заборонено міжнародним законодавством, яке є частиною національного

Б. Бо ніхто не знає, як Десятинка виглядала

В. Біс поплутав 

5. Порушувати світські закони шляхом рейдерського захоплення території Національного музею історії України – це згідно канонів Православ’я?

А. Так

Б. Ні

В. Наші закони - Євангелія

Г. Що таке закони?

P.S. Щодо кількадесят кілобайт православної риторики. Сказано: "Дух дихає, де хоче". Духові не потрібні стіни. Церква не в стінах, а в людях. Духові потрібні праведні душі і добрі вчинки. Рейдери не зможуть побудувати Святиню. Бо навіть, якщо Господь спить – люди не спатимуть.

Читайте також:

Юрій Мірошниченко про те, чому потрібно будувати храм

ХрамоЧос. Патріарх Кирил проти храму на фундаментах Десятинної

Яким має бути Музей Десятинки. Проект науковців

Археолог Гліб Івакін: "На місці Десятинної має бути музей Хрещення Русі"

Конфлікт у Музеї історії Десятинної. ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Десятинна церква - якою і коли вона була. ФОТО

Що пропонують зробити на Десятинці - підсумки конкурсу. ФОТО

Всі матеріали ІП за темою "Десятинна церква"

Петро Долганов: "Зміщення акцентів", чи пошук істини? Якою має бути українська відповідь на інструменталізацію пам’яті про Голокост під час війни

Успішний і вільний розвиток студій Голокосту – вже сам по собі засвідчуватиме абсурдність аргументів кремлівської пропаганди. Детальніше вивчення тих напівтонів, до інструменталізації яких часто вдаються російські пропагандисти, – чи не найкраща "зброя" в контрпропагандистській діяльності.

Тетяна Терен: Утойя - острів збереження пам'яті

22 липня 2011 року норвезький правий екстреміст Андерс Брейвік убив 77 людей. Восьмеро загинуло під час вибуху бомби біля будівель парламенту в Осло, ще шістдесят дев'ять Брейвік убив того ж дня у молодіжному таборі на острові Утойя неподалік від Осло, перевдягнувшись у поліцейського. Це найбільші втрати в історії Норвегії після Другої світової війни. Нині острів позиціонує себе насамперед "як місце для збереження пам'яті і продовження життя".

Артем Чех: Безликий далекий траур

Велика сіра трагедія, глевка маса болю і страждань, список дрібним шрифтом нікому не відомих, нікому не потрібних, приречених на забуття. І добре, що забудуть не всіх. Але й не всіх пам'ятатимуть. Так є. І це ок. Хоч і хотілося б знати і пам'ятати усіх.

Юрій Гудименко: Україні потрібен власний Арлінгтон

Назви ваших сіл можуть увійти в історію гордо, як увійшов Арлінгтон, або з ганьбою, якщо частина мешканців буде силою перешкоджати будівництву військового кладовища. Це навіть дико звучить.