Десятинна церква. Тест на зрілість Юрія Мірошниченка

Оскільки текст Мірошниченка є спробою вступити у публічну дискусію щодо відбудови "Десятинки" після публікації мого тексту "ХрамоЧос", але не відповідає на жодне із поставлених там питань – цілком логічно ці питання повторити ще раз.

Оскільки текст нардепа-"регіонала" Юрія Мірошниченка є спробою вступити у публічну дискусію щодо відбудови "Десятинки" після публікації мого тексту "ХРамоЧос. Патріарх Кирил проти храму на фундаментах Десятинної", але не відповідає на жодне із поставлених у тому тексті питань – цілком логічно ці питання повторити іще раз.

Їх лише п’ять. Для зручності питання мають варіанти відповідей.

Дорогий Пане Юрію, поставте хрестик! Цей тест – на Вашу зрілість.  

1. Хто видав землевідвід громаді "Десятинного монастиря" УПЦ МП? 

А. Господь особисто

Б. Господь посередництвом Леоніда Черновецького

В. Рівноапостольний Князь Володимир Святий у 989 році

Г. Відчепіться, нема жодного землевідводу 

2. Звідки відомий вигляд історичної Десятинної церкви, якщо археологи і історики стверджують, що не дійшло жодного її зображення, і ніхто не знає, як вона виглядала? 

А. З таємних архівів Ватикану

Б. Зі Звитків Мертвого моря

В. Архімандриту Гедеону було видіння

 3. Згідно проекту "музеєфікації Десятинки", що - за деякими джерелами - був створений єпархіальним архітектором Ольгою Кругляк, крізь історичні фундаменти Десятинки і розташованого поруч княжого палацу пройдуть буронабивні палі діаметром більше 80 см. Скільки їх буде?

А. 64

Б. 164

В. Стільки ж, скільки треба, щоб збудувати хмарочос Бурдж Халіфа висотою 828 метрів 

4. Чому ЮНЕСКО, ІКОМОС, Спілка Археологів, директор Інститут Археології НАНУ академік Петро Толочко та Патріарх Московський Кирил висловлюються проти "відбудови" Десятинної церкви?  

А. Бо це заборонено міжнародним законодавством, яке є частиною національного

Б. Бо ніхто не знає, як Десятинка виглядала

В. Біс поплутав 

5. Порушувати світські закони шляхом рейдерського захоплення території Національного музею історії України – це згідно канонів Православ’я?

А. Так

Б. Ні

В. Наші закони - Євангелія

Г. Що таке закони?

P.S. Щодо кількадесят кілобайт православної риторики. Сказано: "Дух дихає, де хоче". Духові не потрібні стіни. Церква не в стінах, а в людях. Духові потрібні праведні душі і добрі вчинки. Рейдери не зможуть побудувати Святиню. Бо навіть, якщо Господь спить – люди не спатимуть.

Читайте також:

Юрій Мірошниченко про те, чому потрібно будувати храм

ХрамоЧос. Патріарх Кирил проти храму на фундаментах Десятинної

Яким має бути Музей Десятинки. Проект науковців

Археолог Гліб Івакін: "На місці Десятинної має бути музей Хрещення Русі"

Конфлікт у Музеї історії Десятинної. ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Десятинна церква - якою і коли вона була. ФОТО

Що пропонують зробити на Десятинці - підсумки конкурсу. ФОТО

Всі матеріали ІП за темою "Десятинна церква"

Павло Казарін: Жити всередині історії

Анексія Криму змушувала кожного визначатися щодо власної громадянської ідентичності. Вирішувати, який прапор ти вважаєш за свій. Під звуки якого гімну ти підводитимешся.

Олексій Мустафін: Мігель Сервет: вчений, страчений як проповідник

27 жовтня 1553 року у Женеві спалили живцем Мігеля Сервета. Він відомий як перший європеєць, який описав мале коло кровообігу, – до нього це зробив сирієць Ібн ан-Нафіс ще в ХІІІ столітті, але в християнському світі з працями цього мамлюцького лікаря тоді були майже не знайомі. Не менш геніальними є здогадки Сервета щодо ролі вітамінів – за це його вважають одним з «батьків» фармакології.

Володимир В'ятрович: Чим загрожує не виконання деколонізаційного законодавства

Нерішучість у звільненні України від маркерів русского міра дається взнаки. Варто було українській владі порушити встановлені законом строки очищення публічного простору деяких міст від символів російської імперської політики, парламенту – безпідставно провалити перейменування окремих міст, а правоохоронним органам – заплющити очі на українофобські заяви мера Одеси Труханова, як вата всіх кольорів і відтінків почала піднімати голову. Причому не лише всередині України, а і на міжнародному рівні.

Андрій Сеньків: Пам'яті Майора Віктора Терещука

Віктор Терещук, який виконував бойові завдання на посаді командира взводу у складі 60 окремої механізованої Інгулецької бригади, загинув 10 жовтня 2024 року.