Минає 120 років від дня народження Євгена Коновальця, котрий відійшов маючи лише 47 років. Історія вчить, що легше вмирати, легше приносити себе в жертву, легше закликати до жертви й посвяти, ніж будувати державне життя народу.
14 червня 2011 — Осип Зінкевич
Ця дивовижна історія відкрилася для мене у 2009-му - про інженера Газенбрукса, який у лавах УПА став диктором підпільної радіостанції під кодовою назвою "Афродита". Працівники посольства в Бельгії знайшли його могилу...
11 червня 2011 — Катерина Ющенко
Сьогодні в Москві чотирма пострілами упритул був розстріляний екс-полковник Юрій Буданов. Той самий, який згвалтував і вбив 18-річну чеченську дівчину Ельзу Кунгаєву. Отримав за це 10 років, але вийшов на волю достроково...
11 червня 2011
Кожедуб - один із трьох тричі Героїв СРСР. На фронт його відправили з гауптвахти. Коли оформляли документи, Іван сказав начальнику училища: "Ви про мене ще почуєте!". У відповідь почув: "Іди, німці з тебе стружку знімуть".
8 червня 2011 — Вадим Джувага
На питання, чи не боявся він іти до бандерівців, які, як кажуть деякі історики, переслідували євреїв, Хасман відповідає коротко: "По заслугах діставали різні cексоти, продажники, незалежно від національності".
8 червня 2011 — Володимир В'ятрович
Масові вбивства, тортури, ґвалт, пограбування церков (православних теж), виселення населення до Московії - реалії московської і козацької окупації Литви. Липинський назвав це "війною двох Русей за Русь третю".
7 червня 2011 — Владислав Яценко
Мушкетери з Кам'янця-Подільського перетворилися на козаків армії УНР. Вони хочуть організувати в місті, яке в 1919-20 роках було столицею України, історичний фестиваль, присвячений добі Директорії.
3 червня 2011 — Ірина Пустиннікова
"Ми - і українці, і поляки - маємо спільну рису: синдром невинної жертви. Ми маємо історичне переконання в тому, що ми для всіх були добрими, а нас кривдили. Це не є правдою ні щодо поляків, ані щодо українців".
1 червня 2011 — Дмитро Вєдєнєєв