Про "комуністів-федералістів" та їхнього ватажка Павла Попова

Чекіст, який арештував Попова, повідомляв: "Кидається в очі сильно розвинутий український націоналізм. Партійні товариші розмовляють українською мовою, знаючи водночас російську, тоді як я української не розумію".

В Росії книги про Голодомор прирівнюються до екстремізму. СПИСОК

В Російській Федерації за зберігання чи розповсюдження книг про Голодомор 1932-33 рр., про архіви НКВД, про український визвольний рух та про український націоналізм можна отримати тюремний термін.

Народна пам'ять про війну і державна політика СРСР

З перших днів війни влада в Москві та Києві відійшла від традиційних класових підходів. Після нападу нацистів на СРСР комуністи звернулися до героїзації національної історії - тепер її подавали не як боротьбу класів, а як боротьбу народів за національне визволення і незалежність.

Екс-директори Музею історії Києва: "Музей хочуть розформувати"

"Чиновники управління культури КМДА хочуть відібрати у музею його філії. Це означає розформування... Роздерибанити музей, а потім роздерибанити фонди. А фонди МІК - це навіть не мільйони, це мільярди..."

Музеї в пошуках свого депутата

Виявилося, що серед 450 депутатів нема жодного (!), кого можна було б назвати представником інтересів музеїв. Лобісти автопрому, аграрного сектора, алкоголю і тютюну є, а музеїв - нема. І зараз музейна спільнота активно обговорює список можливих кандидатів на свого представника у ВР. (рос)

Майже Нобелівський лауреат повернувся до подільського Городка

Він працював з Мечніковим і Пастером, зробив відкриття всесвітнього значення. Та вдома про нього розповідали вигадки. І тільки зараз видатний мікробіолог Сергій Виноградський пошанований у себе вдома. Хоч би і пам'ятником... (рос.)

Київському трамваю - 120 років. Як він з'явився у місті. ФОТО

У червні 1892 року в Києві рушив електричний трамвай - вперше у Східній Європі і тодішній Російській імперії. Ця історія тісно пов'язана з бізнес-інтересами, відкатами, судами та інтригами депутатів тодішньої Київради (міської Думи).

Радянських назв вулиць у 20 разів більше, ніж "незалежних". ІНФОГРАФІКА

Найпопулярніша в Україні назва для вулиць, на яких знаходяться місцеві органи влади - вулиця Леніна. Усього їх майже 4,5 тисячі. Назва Незалежності зустрічається в адресах тільки 219 разів.

Живий Харків. Нічна екскурсія містом-господарем

1658 року у Харків прибуває новий воєвода Іван Офросімов. Перше, що він робить – то намагається привести харківців до цілування хреста на вірність московському царю. Харківці знову "учинились самовольні": жоден з них московського хреста цілувати не став.

Невигадана історія одного військового поховання

"...Але у цей час усі мешканці того села накинулись на мене із вигуками: "курва його мать, він так зробить як в інших селах" і почали кидати камінням – внаслідок цього я був змушений утікати від поховання, а вони почали бігти за мною..."

ЗНО-2012. Огріхи у тестах з історії України

У таких алогічних речах навіть досвідчений фахівець почувається не вельми зручно. Що ж тоді казати про 17-річних випускників. Річ у тім, що вони спочатку навчалися за 12-річною програмою, але парламент їм рік "скоротив". Тож 1920-1930-ті роки учні проходили похапцем...

Минуле і майбутнє київського Гостиного двору. ФОТО

Якщо відступити від нинішнього вигляду Гостиного двору, вся багаторічна діяльність із перетворення Подолу в історичному дусі піде прахом. Фасади споруди можуть бути тільки такими, якими їх задумали на початку XIX сторіччя.