Козаки Дахна єднають українців. І потрапили на лого Google

"Коли я здавав мультик, то художня рада його не зрозуміла. І тоді директор студії запропонував показати стрічку старшокласникам: якщо діти зрозуміють, значить, усе гаразд. Прийшло два класи “експертів". Після перегляду запитали в дітей, про що ця картина..."

Юрій Шухевич: "Чому мій батько мав капітулювати?"

"...Мій батько убив польського шкільного куратора Собінського, але він не був терористом. Не забувайте, що цей акт – це індивідуальний терор і він не має нічого спільного з сучасним тероризмом..."

Корюківка. Імена нацистських катів стають відомі

70 років тому нацисти знищили майже 7 тисяч українців у містечку Корюківка на Чернігівщині. Це був найбільший із подібних злочинів гітлерівців проти мирного населення у Європі. Акція була проведена за наказом Байєра Бруно Франца, родом з німецького міста Касселя.

"Борці за незалежність" проти "борців за незалежність"

Коли поляки питають про моє ставлення до діяльності Бандери, я намагаюся відповісти іншим: "А як Ви ставитеся до діяльності Пілсудського та його соратників?"

Ірен Немировськи: французька письменниця родом з України

Вона народилася 110 років тому в Києві, щоб померти в Освенцимі. Вона написала роман, який було знайдено через 60 років після її смерті - і цей роман став бестселером у Франції і перекладений кількадесятьма мовами.

Чому і хто ходить у музей? Лекція топ-менеджера Британського музею

"На відміну від телевізора, музей може не тільки дати знання, але й змінити людину. Тому ми разом із соціологами вивчаємо безліч речей: скільки часу відвідувачі проводять біля експонату, як ходять у залі, як спілкуються один з одним, і ще безліч речей, про які я хочу розповісти..."

Таємниця 23 лютого 1918 року. Українцям є що святкувати

День початку війни між Росією та Україною в якості дня створення Червоної армії – на таке керівництво більшовиків не пристало б ніколи. Натомість українцям до 23 лютого варто придивитися детальніше, позаяк саме Україні є що святкувати в ці дні.

Слідами "Львівського погрому" Джона-Пола Химки

Публікація, яка полемізує зі статтею американського історика про трагічні події літа 1941 року у Львові, коли "міське шумовиння" знущалося та, згодом, вбивало євреїв. Чи причетна до погромів українська міліція та ОУН (бандерівців)? Чи можна довіряти іншим висновкам професора Химки?

Чи можна поєднати "наукову коректність" і "довгу історію України"?

Полем принципової історіографічної битви стане така проблема: а який час і простір мусить охоплювати історія саме "України"? Оскільки не є таємницею, що наша земля не завжди називалася "Україною", а українці не завжди називали себе "українцями".

"Во все стороны талантлив". Наш друг Паруйр Айрікян

Тривожна вістка з Єревана: пізно ввечері 31 січня стріляли в кандидата в президенти Вірменії. Кулю вже дістали, загрози життю нема. Але душа моя затерпла: це – мій співв΄язень з мордовських політичних таборів, друг Стуса, Чорновола, Гориня...

Історик Микола Посівнич: “ОУН звинувачували навіть у праці на євреїв"

"У бойовій діяльності ОУН застосовувала терор як засіб самооборони. Замахи ОУН мали виразне політичне забарвлення і не супроводжувалися масовими жертвами з боку цивільного населення..."

Київ новомучеників. Православний священик Олександр Глаголєв

Він був найвідомішим православним священиком в історії Києва у ХХ столітті. Енциклопедично освічений. Відважний, бо не боявся виходити проти юрби, яка йшла на Поділ робити єврейський погром. Батько "праведника світу". Вбитий слідчим НКВД після катувань. (рос)