Як російська пропаганда робила з Саакашвілі Гітлера

Прем'єр-міністр Путін заявив, що грузинські вояки давили танками дітей і старих, заживо спалювали людей. Наступного дня в ефірі РТР використовувалися такі тези: "керівництво Грузії – фашистське", грузинські солдати "розстрілювали людей, а потім палили".

"Росія не досягла мети війною, тому спробувала взяти реванш через вибори"

Напередодні п’ятої річниці російсько-грузинської війни головний редактор сайту "Історична правда" і ведучий однойменної програми на телеканалі ZIK зустрівся з президентом Грузії Міхеілом Саакашвілі у Тбілісі.

Як у світі відзначатимуть 100-ту річницю початку Першої світової війни

Майже вся територія нашої держави протягом 1914-18 років була неодноразово театром бойових дій багатьох армій. Чи вдасться Україні виробити свій власний погляд на цю непросту сторінку нашої історії?

Варвара Ханенко. Вона зробила зі свого дому музей мистецтв

Богдан Ханенко помер весною 1917 року, на початку великого зламу епох. Його заповітом дружині було перетворити приватне зібрання на публічний музей. Варварі Ханенко було тоді 65 років. Вона могла емігрувати і створити музей за кордоном. Але Варвара ризикнула...

Акція "Вісла" - етнічна чистка з ознаками геноциду. Звернення до Сейму

Депортаційна акція "Вісла" 1947 року - яскравий приклад етнічної чистки з елементами геноциду, здійсненої повоєнною тоталітарною польською державою стосовно своїх громадян української національності.

Індустріальна ніч у Донецьку. Аналог "ночі музеїв". ФОТО

Донбас - унікальна пам'ятка індустріалізації 1870-1930 років, фактично музей під відкритим небом. Частину експонатів цього музею можна включити і до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО. У Донецьку намагаються рекламувати свою "індустріальну культуру".

Історія і сучасність українського православ'я. СТАТИСТИКА

Дані за кількістю парафій дозволяють стверджувати, що Україна є найбільшою православною країною світу. Православних громад тут - більше, ніж у Росії або Румунії. Теоретично єдина помісна церква України була б найбільшою церковною інституцією православ'я.

Битва під Оршею. Князь Острозький проти князя Московського

Є в українській історії кілька переможних битв, на згадку про які негайно лунають гнівні крики про "брехню, підлі інсинуації" та навіть "роздмухування міжнаціональної ворожнечі". Одна з них – битва під Оршею, яка відбулася понад 500 років тому

"В’єтнамців до боротьби штовхав не комунізм, а націоналізм"

Американський морський піхотинець Роберт Балмер розповідає, якими відданими патріотами та повстанцями були в’єтконгівці. Але "жодна іноземна країна не зруйнувала комунізм, він сам себе знищив".

Андрій Портнов: Зачароване коло національних історій

"В Україні консенсус щодо історії війни помітно слабший за польський. Волинь – одна із тем у дискусії про оцінку націоналістичного підпілля. У цій дискусії є люди, що поділяють націоналістичну та постсовєтську візії минулого".

Україна терористична: "Оборона України" та Микола Міхновський

Микола Міхновський передбачав, що "Оборона України" очолить всеукраїнське повстання. Готуючись до нього, бойовики планували демонстративні теракти проти "символів панування" самодержавства - російських пам’ятників.

Гетьманоміка. Про фінанси й економіку держави Скоропадського

Павло Скоропадський прийняв країну в становищі, близькому до руїни. Божевільна економічна політика Центральної Ради (а точніше, її майже цілковита відсутність) практично зупинила господарське життя щойно проголошеної Української Народної Республіки.