Спецпроект

Back in the USSR

30 грудня 1922 р. було створено Союз Радянських Соціалістичних Республік. Досвід каже, що це не був ніякий "союз" рівноправних, а централізована імперія. Влада Рад була фікцією, яка прикривала всевладдя партії та КГБ. Соціалізм був геть антилюдський. Згадаймо, як воно було - від зубної пасти "Поморін" до розбирання автомата на швидкість і дорогого Михайла Сергійовича...

6:00. Гімн СРСР. Міхалков і Ель-Регістан. Будильник. Зарядка. Душ? Води немає. Де-не-де є. З глечика. "Поморін"? Зубний порошок.

Яєчня-"глазунья". Хліб-"хала". Чай краснодарський: "Найпівнічніший у світі". Підстаканник. Вафлі "Артек". Ковбаса по 2.20. Горілка по 3.62.

Жовтенятські зірочки. Піонерські краватки. Комсомольські значки. Ленінський урок. Політінформація. "Піонерська правда". "Комсомольська правда". "Правда" без правди. Програма "Час". "Міжнародна панорама". Матеріали ХХVII з'їзду або XIX партконференції. Один чорт!

Ленінський залік. Ордена ВЛКСМ. Завоювання Жовтневої революції 1917 р. Біографія Генерального секретаря ЦК КПРС. Липневий пленум. Товариш Менгісту Хайле Маріам. Агостіньо Нето. Товариш Юмжагійн Цеденбал. Злочинна кліка Пол Пота і Ієнг Сарі.

Фільм про шкоду рок-н-ролу часів зеніту СРСР дивіться у розділі "Відео"

Самвидав. Дисиденти. Картер. Бжезинський. Валенса. "Солідарність". Квітнева революція. Афганістан. "Шураві". Бойкот Олімпіади-80. Мишка полетів. Наш бойкот Олімпіади-84.

Початкова військова підготовка. Збори. Гімнастерки. Короткі зачіски. Протигаз. Білий халат. Лівою, лівою! Тир. Повне розбирання "Калашникова" на секунди. Безглуздя.




1985-й. Квітень. Відлига? Знову?.. Вітер змін. Соціалістична перебудова. Гласність. Прискорення. Горбачов. Родимка. Gorbimia. Михайло Сергійович. Раїса Максимівна. Яковлєв. Шеварднадзе. Рейк'явік. Женева. Роззброєння. "Першинг-2". "СС-20".

Чорнобиль. Паніка. Чутки. Мити голову. Квитків немає. Щитовидка. Сухе вино без обмежень. Боротьба з пияцтвом. Консерватори. Лігачов. "Огонёк". Коротич. Сахаров. Єльцин на з'їзді. Єльцин у трамваї. Єльцин в аптеці ... Гдлян і Іванов. Популізм.

6:00. "Лебедине озеро". ГКЧП. Янаєв. Руки трясуться. Пуго. Крючков. Язов. "Горбачов захворів ". "Форос". Єльцин на танку. Самопожертва. Ростропович з автоматом. Троє загиблих. Інша країна.

Верховна Рада. 239 комуністів плюс владика Агафангел. На переляк! Акт Незалежності. "Ще не вмерла Україна ...". Кравчук. Чорновіл. Лук'яненко. Скорик. Заборона КПРС. Гуренко. Гайсинський. Референдум. Біловезька пуща. Зубри. Кравчук. Шушкевич. Єльцин. Назарбаєв не приїхав. Цивілізоване розлучення. Кажуть, що без горілки. Дзвінок президентові США. Дзвінок президентові СРСР.

Москва. Кремль. Горбачов. Один, зовсім один. Прапор спущено.

00:00. Кінець історії.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.