2004: Янукович закликає народ підніматися на масовий протест. ВІДЕО

У мережі з'явилося відео, де кандидат у президенти Віктор Янукович закликає громадян України повставати для захисту своїх прав.

Ролик завантажив на Youtube користувач Костянтин Бакшук.

"Якщо сьогодні не буде прийнто рішення Верховної Ради припинити знущення над законодавством, над Конституцією України, над порушенням прав наших громадян - тоді треба підніматися всім, і рішуче сказати своє слово "Ні!", - закликає Янукович.

Ідеться про рішення ВР не визнавати результати голосування на виборах президента 21 листопада 2004 року і висловити недовіру Центрвиборчкому на чолі з Сергієм Ківаловим.

Янукович у піджаку поверх гольфа проголошує ці слова під час так званого "сепаратистського" з'їзду в Сєвєродонецьку 28 листопада 2004 року, який зібрався для захисту лідера ПР від Помаранчевої революції.

У тій же промові він говорив іще такі розумні речі:

"...Ещё немного — и все рухнет. Давайте постараемся найти решение, не прибегая к радикальным мерам. Если прольется хоть одна капля крови, этот поток уже не остановить..."

Дивіться також:

2010: інавгурація Януковича. Як це було. ВІДЕО

Янукович - президент-2004. Знищений номер "Урядового кур'єру"

"Долой безнаказанность чинуш!" Листівка Януковича 1990 року. ФОТО

Автор законів про диктатуру Олійник скандує "Зека - геть!". ВІДЕО

2009: передвиборчі ролики ПР про "покращення". ВІДЕО

Виробники яєць засуджують "яєчний теракт". СКАНИ

Янукович обзиває Ющенка "базікалом". ВІДЕО

2003: Кучма сварить Януковича. ВІДЕО

Інші матеріали за темою "Янукович"

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.